Adanaliyik.Net

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

REKLAM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Başkan Nurullah PAZAR'dan Fransa'ya Tepki

Başkan Nurullah PAZAR'dan Fransa'ya Tepki

Tarih 14 Mayıs 2018, 14:47 Editör

Yesevi Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve Çalışan-Sen Konfederasyonu Adana Seyhan Şube Başkanı Nurullah PAZAR’dan Fransa’ya sert tepki.

Yesevi Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve Çalışan-Sen Konfederasyonu Adana Seyhan Şube Başkanı Nurullah PAZAR’dan Fransa’ya sert tepki. Başkan PAZAR şunları söyledi; Sözde kendiniz bilmez 300 yazar ve aralarında eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılmasını istemişler ve bunu da basın aracılığı ile bildiri olarak yayınlamışlardır.Yapılan bu densiz ve ahlak dışı davranışı şiddetle kınıyoruz. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; Siz Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’e karşı nasıl böyle bir bildiriyi yayınlayıp ayetlerin çıkartılmasını isteyebilir siniz? Kimlere hizmet ediyosunuz,kime çalışıyorsunuz.Rabbimizin bütün ilahi mesajlarını içeren Yüce Kitabımıza karşı böyle bir açıklamaya nasıl cüret ediyosunuz? Donuk,geri kalmış ve akıl yoksunu ifadeleri kullanarak kendi kafalarına göre her türlü açıklamayı mübah gören bu sözde fırsatçı,ne yaptığını bilmeyen 300 yazar ve yanlarına aldıkları eskimiş ve boşluktan ne yapacağını şaşıran Nicolas Sarkozy bu yaptıkları açıklamayla ve bildiri ile neyi amaçlamaktadır.Bütün kanunları kendilerine göre ayarlamaya çalışan ve İncil’in tüm ilahi mesajlarını kafalarına göre tekrar uyarlamaya çalışıp aslını bozan bir toplum olarak yaptıklarınız yetmedi de bide bizim yüce Kitabımıza mı göz diktiler.Ne haddinize,kimden alıyosunuz bu cesareti ? diyen Başkan PAZAR sözlerini şöyle sürdürdü;Bizim yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’in koruyucusu Allahü Tealadır.Dil uzatanlar Cahiliye döneminden itibaren nasıl yok olmaya mahkum olduysa bu gün ve gelecek zamanda da bertaraf olmaya mahkum olacaktır.Kimse Yüce Dinimiz üzerinden ve Kuran-ı Kerim’imiz üzerinden siyasi açıklamaya yapmaya kalkışmasın.Rabbimiz her daim hem kutsal Kitaplarımızın hem de bu zamana kadar insanlığın kurtuluş ve hidayetine merkez olan kutsal beldelerimizin ve şehirlerimizin koruyucusudur.Bu gün bu edep ve ahlak dışı bu açıklamaya yapanlar daha önceki günlerde de Kudüs için aynı oyunu ve tuzağı kurgulamaya çalışmışlar ama Yüce Rabbimiz onların kurduğu bu tuzağı başlarına geçirmiştir.Şundan kimsenin şüphesi olmasın.Rabbim her şeyi bilendir,görendir,her şeye gücü yetendir ve onun iradesinin ve kudretinin üzerinde başka hiçbir güç yoktur. Sözlerimi burada noktalarken akıl ve izan yoksunu açıklamayı yapan sözde 300 yazar ve ne yaptığını bilmeyen Nicolas Sarkozy’i saygıya ve edebe davet ediyor ve yapılan bu açıklamayı da esefle kınyor,tüm inanan Müslümanlar olarak Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’e sonuna kadar sahip çıkacağımızı belirtmek istiyoruz.Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah.

Bu haber 35 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Ramazan ayı boyunca şehit ailelerine ekmek ücretsiz

Ramazan ayı boyunca şehit ailelerine ekmek ücretsiz Ceyhan' da bir fırın işletmecisi, şehit ailelerine ücretsiz ekmek veriyor.

İki Yeni Hastane

İki Yeni Hastane Adana Valisi Mahmut Demirtaş, kente Güney Yüreğir Devlet Hastanesi ve Güney Seyhan Devlet Hastanesinin yapılacağı m...
GÜN BU GÜN/DEM BU DEM!23 Mayıs 2018

REKLAM

ANKET

Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy vermeyi düşünüyorsunuz?


Tüm Anketler

HAVA DURUMU

ADANA


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi