Adanaliyik.Net

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
AK Parti Adana Milletvekili A.Adayı Alaaddin Varol'dan Ramazan ayı mesajı.

AK Parti Adana Milletvekili A.Adayı Alaaddin Varol'dan Ramazan ayı mesajı.

Tarih 20 Mayıs 2018, 09:19 Editör

AK Parti Adana Milletvekili A.Adayı Alaaddin Varol, Ramazan ayı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Varol, Ramazanın toplumsal birlikteliği sağlayan, manevi değerlerin anımsandığı, sevgi, yardımlaşma, güzellik ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir ay olduğunun altını çizdiği mesajında şunları kaydetti.

AK Parti Adana Milletvekili A.Adayı Alaaddin Varol, Ramazan ayı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Varol, Ramazanın toplumsal birlikteliği sağlayan, manevi değerlerin anımsandığı, sevgi, yardımlaşma, güzellik ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir ay olduğunun altını çizdiği mesajında şunları kaydetti. “Ramazan ayı biz Müslümanlar için bir kaynaşma, yardımlaşma ve hoşgörüyü ifade eder. 11 ayın sultanı ramazan, oruç gibi pek çok hikmetlerle dolu bir ibadetin yerine getirildiği, içerdiği evrensel mesajı hayatımıza yansıtmak için Kur’an-ı Kerim’in daha dikkatlice okunduğu, insani ve ahlaki erdemlerin daha güçlü şekilde hayata yansıdığı, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın, sevgi ve nimetleri paylaşmanın zirveye çıktığı eşsiz bir zaman dilimidir. Ramazan rahmet ve merhamet deryası sevgili peygamberimizin, ‘inanarak ve karşılığını yalnız Allah’tan umarak ramazan orucunu tutan kişinin geçmiş günahları bağışlanır’ müjdesinin gerçekleşeceği rahmet ve bağışlanma mevsimidir. İbadet ve sabır ayı olan ramazan Müslümanlar için bir kaynaşma, yardımlaşma ve hoşgörüyü ifade etmektedir. Ramazan ayı bireyselliğin ortadan kalkarak tokun açın halinden anladığı başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluşa vesile olan mübarek bir zaman dilimidir. Bu yıl seçim döneminin Ramazana rastlaması biz inananlar için ayrı bir sevinç vesilesi olmuştur. Vatandaşlarımızla bu manevi iklimde çokça bir araya gelecek olmanın sevinci içerisindeyim. Ramazanın hemen ardından yapılacak seçimlerden Allah’ın izniyle zaferle çıkarak milletimizle birlikte iki bayramı bir arada kutlayacağız inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle başta Adanalı hemşerilerim olmak üzere tüm milletimizin Ramazan ayını tebrik ediyor, hepimizin kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum.”

Bu haber 99 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Politika

Ak parti Milletvekili adayı Ahmet Zenbilci Adana'yı karış karış geziyor.

Ak parti Milletvekili adayı Ahmet Zenbilci Adana'yı karış karış geziyor. AK parti milletvekili adayı Ahmet Zenbilci seçim gezilerine devam ediyor.

AK PARTİ ŞAHIS PARTİSİ DEĞİL DAVA PARTİSİDİR”

AK PARTİ ŞAHIS PARTİSİ DEĞİL DAVA PARTİSİDİR” AK Parti Adana Milletvekili adayı Av. Ramazan Çırak 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerine az bir sür...
KİMSENİN YERİ GARANTİ DEĞİL06 Haziran 2018

ANKET

Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy vermeyi düşünüyorsunuz?Tüm Anketler

HAVA DURUMU

ADANA


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi