UA-139466830-1
adanaliyik.net

”Var Olmak Adına Yazıyoruz”

Spread the love

İnsan. var olduğundan bu yana yazmış. Kağıt bulamamış,beynine yazmış. İnsanoğlu yazıyı her daim ihtiyaç olarak görmüş. Gerek dün, gerek bugün, gerek ise yarın.

Yazmışlar,yazdık,yazacaklar tamam ama neden ? Sorgulamanın suç, sorgulayanın ise suçlu olduğu 21. yüzyılda neden yazdığımızı sorgulayalım.

Neden yazarız ? Yazarız çünkü insan dini ve milli duygulara sözlü olarak çok çabuk kanabilir. Diller yalancıdır hele birde taassuplu bir insan isen dilin götürdüğü yere koşar adımlar ile gidersin. ”Sağır ,duymaz uydurur”. Eğer bir söz bir kişinin işine gelmiyor ise değiştirerek karşısındakine sunar.

Kimse Kur-an’da ki bir ayeti değiştiremez. Değiştirse dahi karşısındaki inanmaz. Çünkü o Allah tarafından kanıtlanmış,belgelenmiş istediğin zaman açıp bakılabilir. Kimse Sultan 2.Mehmet Konstantinopolis’i fethetmedi diyemez. Hem Bizans hem de Osmanlı kaynaklarında belgeleri vardır. Fakat hiç bir mahlukat Ermeni Soykırımına inanmaz, inanmamalı. Çünkü ne bir belgesi ne de bir kaynağı  vardır.

Şayet yazı olmasaydı biz faniler nasıl olur da Tanrının kitaplarını istediğimiz zaman açıp okurduk ? Yazı olmasa idi nasıl okurduk Atamızın bizler adında, gelecek adına yazdığı Nutuk’u ? Nasıl okurduk İlber Ortaylı’yı ? Nasıl okurduk Halit Ziya Uşakgil’i, Nurullah Pazar’ı, Sait Faik’i, Aziz Nesin’i ?

Dünya eğer gelişiyor ise yazmak ve okumak sayesinde.

Geçmişte yazmışlar var olduklarını kanıtlamak geleceğe miras bırakmak için. Yazıyoruz var olduğumuzu ve geleceği düşünüyoruz. Yazacaklar var olduklarını kanıtlayıp bu yüce mirası kullanmak için.

 

Muhammed Eren TOPAL

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ