UA-139466830-1
adanaliyik.net

Adana’da öğrenci sınav gireceği okulu karıştırdı

Spread the love

Adana’da YKS’nin ilk oturumu olan TYT’ye gireceği okulu karıştıran öğrenci, başka okula gidince sınava giremedi. Sınav giriş kağıdını yırtıp tepki gösteren öğrenci, ‘Haritada okulun konumu burası gösteriyordu. Evimin çok uzağında okula verdiler’ dedi. ADANA’da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) gireceği okulu karıştıran öğrenci, başka okula gidince sınava giremedi. Sınav […]

Adana’da öğrenci sınav gireceği okulu karıştırdı
Spread the love

Adana’da YKS’nin ilk oturumu olan TYT’ye gireceği okulu karıştıran öğrenci, başka okula gidince sınava giremedi. Sınav giriş kağıdını yırtıp tepki gösteren öğrenci, ‘Haritada okulun konumu burası gösteriyordu. Evimin çok uzağında okula verdiler’ dedi.

ADANA’da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) gireceği okulu karıştıran öğrenci, başka okula gidince sınava giremedi. Sınav giriş kağıdını yırtıp tepki gösteren öğrenci, “Haritada okulun konumu burası gösteriyordu. Evimin çok uzağında okula verdiler” dedi.

YKS’nin ilk oturumu olan TYT, bugün tüm Türkiye’de 10.15 itibariyle başladı. Sınava girecek adaylar, saat 10.00’a kadar binalara giriş yapabildi. Bazı öğrenciler sınava son dakika yetişerek içeriye girdi. 10.00’dan sonra gelen adaylar ise sınava alınmadı. Adana’nın Seyhan ilçesindeki İsmet İnönü İlkokulu’na gelen bir öğrenci, yanlış okula geldiğini fark etti. Sınava gireceği okulun Yüreğir ilçesinde olduğunu öğrenen genç, duruma tepki gösterdi. Kendisini teselli etmek isteyenlere, “Haritada okulun konumu burası gösteriyordu. Evimin çok uzağında okula verdiler. Kabasakal’da oturuyorum. Yüreğir’deki okula vermişler. Böyle sistem olmaz olsun” diyerek sınav giriş kağıdını yırtıp oradan uzaklaştı.

Kaynak: DHA

Content retrieved from: https://www.sondakika.com/haber/haber-adana-da-ogrenci-sinav-girecegi-okulu-karistirdi-16039420/.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ