UA-139466830-1
adanaliyik.net

Yüreğirli kadınlar Kur’an-ı Kerim öğreniyor

Spread the love

Adana’nın Yüreğir Belediyesi kültür evlerinde yıl boyu devam eden Kur’an-ı Kerim kurslarına kadınlar yoğun ilgi gösteriyor. 9 kültürevinde yılın 11 ayı devam eden Kur’an-ı Kerim kursları hafta içi her gün 10.00-15.00 saatleri arasında 7-12 yaş çocuklar, 13-18 yaş gençler ve yetişkinler olmak üzere üç grupta veriliyor. Ramazan ayı ile birlikte özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdiği […]

Spread the love

Adana’nın Yüreğir Belediyesi kültür evlerinde yıl boyu devam eden Kur’an-ı Kerim kurslarına kadınlar yoğun ilgi gösteriyor.

9 kültürevinde yılın 11 ayı devam eden Kur’an-ı Kerim kursları hafta içi her gün 10.00-15.00 saatleri arasında 7-12 yaş çocuklar, 13-18 yaş gençler ve yetişkinler olmak üzere üç grupta veriliyor.

Ramazan ayı ile birlikte özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdiği kurslarda eğitimler sıfırdan Elifba ile başlıyor tecvidli okuma şeklinde devam ediyor. Kursiyerler ayrıca Fıkıh, Peygamberimizin Hayatı ve Güncel Hayat dersleri de alıyor.

Mahalle sakinlerini kurslara katılmaya davet eden Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, kültürevlerinde bir aile ortamı olduğunu belirterek, “Kurslarımızın yoğun ilgi görmesi bizleri mutlu ediyor. Kurslarımızda hem Kur’an-ı Kerim eğitimi hem de temel dini bilgiler eğitimi veriliyor. Fedakarlık yaparak burada eğitim alan kursiyerlerimize, eğitimcilerimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/adana/2022/04/13/yuregirli-kadinlar-kuran-i-kerim-ogreniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ