UA-139466830-1
adanaliyik.net

Alman dergisi dünyada 799 kenti araştırdı: Adana listeye bu konuda 6’ncı olarak girdi

Alman dergisi dünyada 799 kenti araştırdı: Adana listeye bu konuda 6’ncı olarak girdi
Spread the love

Almanya’da yayımlanan bir derginin dünyada farklı ülkelerden 799 kentte yaptığı araştırmada, en iyi emeklilik geçirilecek ilk 10 kent arasına Türkiye’den Adana, 6’ncı olarak girdi.

Kentin sağlık hizmetleri, güvenliği, iklimi, ulaşım ağı listenin oluşturulmasında belirleyici olurken, emekli vatandaşların çoğu bu sonucu doğrulayarak Adana’da yaşamaktan çok memnun olduklarını söyledi.

Almanya’da yayımlanan Focus dergisi tarafından yapılan araştırma ve oylama sonucu Adana listeye 77,1 puanla 6’ncı sıradan girdi. Dergide kentle ilgili değerlendirme ise şöyle denildi:

“Adana, bu yıl ilk 10’a giren iki yeni şehirlerden biri. 2,2 milyon nüfusuyla Türkiye’nin 5’inci büyük şehri, ülkenin doğusunda, Akdeniz kıyılarından biraz daha iç kısımlarda. Tarımsal açıdan önemli bir alanın ortasında yer almaktadır. Ülkenin en büyük üniversitelerinden biri de burada bulunmaktadır. Roma döneminden kalma birkaç tarihi cami ve bina, şehri turistler için ilginç kılmaktadır. Frankfurt’tan yaklaşık 2500 kilometre uzaklıkta. Adana sıralamada en ucuz şehirlerden biridir. Burada yaşamanın maliyeti Berlin’den yaklaşık üçte iki daha düşük ve kiralar yüzde 90 daha düşük. Buna ek olarak, sağlık sistemi ve iklim yüksek oranda derecelendirilmiştir. Adana, bir önceki yıl listeye giren Antalya’dan daha çok oy alan Türk şehri olmuştur.”

İNSAN, ADANA’DA AÇ KALMAZ

Doğma büyüme Adanalı olduğunu söyleyen işçi emeklisi Ramazan Gülbağ (66), listede Adana’nın emekliler için ideal bir kent olduğunu destekleyerek, “Kiralar diğer kentlere göre daha uygun ve gezmesi kolay bir kent. Hem otobüsler bedava hem de mesafeler yakın. İklimi çok güzel, kış içinde yaz yaşıyoruz. Burada yağmur yağar kış olur, güneş açar yaz olur. Emekliler buraya gelsin. İnsan, Adana’da aç kalmaz” dedi.

ADANA, DOGAL GUZELLIKLERIYLE DIKKAT CEKIYOR. FOTO: ADANA, (DHA)-ARSIV

ADANA’NIN KARAISALI ILCESINDEKI TARIHI VARDA KOPRUSU. FOTO: ADANA, (DHA)-ARSIV

ADANA’NIN SEYHAN ILCESINDEKI TARIHI BUYUKSAAT VE CEVRESINDEKI CARSI. FOTO: ADANA, (DHA)-ARSIV

ADANA, DOGAL GUZELLIKLERIYLE DIKKAT CEKIYOR. FOTO: ADANA, (DHA)-ARSIV

ADANA’NIN POZANTI ILCESINDEKI BELEMEDIK VADISI, TARIHI TREN TUNELINE EV SAHIPLIGI YAPIYOR. FOTO: ADANA, (DHA)-ARSIV

ADANA’NIN YUMURTALIK ILCESINDEKI TARIHI KALINTILAR. FOTO: ADANA, (DHA)-ARSIV

ADANA’NIN POZANTI ILCESINE BAGLI BELEMEDIK VADISI PIKNIK YAPMAK ISTEYENLERIN UGRAK YERI OLDU. FOTO: POZANTI, (ADANA), (DHA)-ARSIV

ADANA’NIN SEYHAN BARAJ GOLU KIYISINDAKI ADNAN MENDERES SAHIL YOLU. FOTO:ADANA,(DHA)-ARSIV

Kaynak:https://www.yenisafak.com/foto-galeri/gundem/alman-dergisi-dunyada-799-kenti-arastirdi-adana-listeye-bu-konuda-6nci-olarak-girdi-2073631?page=14

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ