UA-139466830-1
adanaliyik.net

10 katlı bina 7 saniyede yerle bir oldu

Spread the love

Adana’da depremden dolayı ağır hasar alan 10 katlı binanın kontrollü yıkımı 7 saniye sürdü. İş makinesinin darbesiyle 7 saniyede çöken bina bir kafeye de zarar verdi. Alınan bilgiye göre, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Adana’da belirlenen ağır hasarlı binaların yıkımı belirli aralıklarla gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede merkez Çukurova ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi Uğur Mumcu Bulvarındaki ağır […]

10 katlı bina 7 saniyede yerle bir oldu
Spread the love

Adana’da depremden dolayı ağır hasar alan 10 katlı binanın kontrollü yıkımı 7 saniye sürdü. İş makinesinin darbesiyle 7 saniyede çöken bina bir kafeye de zarar verdi.

Alınan bilgiye göre, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Adana’da belirlenen ağır hasarlı binaların yıkımı belirli aralıklarla gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede merkez Çukurova ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi Uğur Mumcu Bulvarındaki ağır hasarlı 10 katlı Övgü Apartmanında kontrollü yıkımına bugün başlandı. Binaya kepçenin ilk darbeleri indirmesiyle çökmesi bir oldu. Kontrollü yıkımına başlanan binanın çökmesi ise 7 saniye sürdü. Beklenmedik bir şekilde hızla çöken bina yan taraftaki kafenin camları kırdı, çatısına zarar verdi. Enkazının bir kısmı da kafenin içine girdi.

Çöken binanın enkaz kaldırma ve moloz temizleme çalışmasına başlandı.

Content retrieved from: https://adanatorosgazetesi.net/10-katli-bina-7-saniyede-yerle-bir-oldu/.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ