UA-139466830-1
adanaliyik.net

Adana, Diyarbakır, Muş derken şimdi de Erzincan karpuzu nam yapmaya hazırlanıyor

Spread the love

Erzincan’da hasat dönemi başladı. Verimli topraklarda yetişen karpuz, Erzincan ve ilçelerinin yanı sıra Erzurum, Muş, Ağrı, Bingöl, Bayburt gibi çevre illere de gönderiliyor. Karpuz tarlalarda 5,5-6 liradan satılıyor. Iğdır’la birlikte Doğu Anadolu Bölgesinin sebze ve meyve ambarı konumunda bulunan Erzincan’da hasat dönemi başladı. Adana, Diyarbakır ve Muş’tan sonra karpuzda Erzincan’da iddiasını ortaya koydu. Erzincan’da da […]

Adana, Diyarbakır, Muş derken şimdi de Erzincan karpuzu nam yapmaya hazırlanıyor
Spread the love

Erzincan’da hasat dönemi başladı. Verimli topraklarda yetişen karpuz, Erzincan ve ilçelerinin yanı sıra Erzurum, Muş, Ağrı, Bingöl, Bayburt gibi çevre illere de gönderiliyor. Karpuz tarlalarda 5,5-6 liradan satılıyor.

Iğdır’la birlikte Doğu Anadolu Bölgesinin sebze ve meyve ambarı konumunda bulunan Erzincan’da hasat dönemi başladı. Adana, Diyarbakır ve Muş’tan sonra karpuzda Erzincan’da iddiasını ortaya koydu. Erzincan’da da yıllık karpuz üretimi ortalama 18 bin ton olarak gerçekleşirken, sayının artması bekleniyor.

EYLÜLE KADAR SÜRECEK

Erzincan’ın bereketli topraklarında üretilen kavun ve karpuzun hasadı başladı. Erzincan’da mayıs ayında toprakla buluşan karpuz fidelerinin verdiği karpuzların hasadı başladı. Bölgenin sebze ambarı konumunda bulunan Erzincan’da ekilen karpuzlar hasat edilmeye başlandı. Kentte hasat Eylül ayı sonuna kadar sürecek.

KARPUZUN KİLOSU TARLADA 5-6 LİRA

Üretici şu anda karpuzu kilogramı 5,5 ile 6 liradan tarladan satışını gerçekleştiriyor. Bir karpuzun ortalama ağırlığı 5-15 kilogram arasında değişiyor. Yetiştirilen karpuzlar, başta Erzincan’daki marketler olmak üzere bölge illerine de satış için gönderiliyor.

Content retrieved from: https://www.tgrthaber.com.tr/ekonomi/fiyati-belli-oldu-adana-diyarbakir-mus-derken-simdi-de-erzincan-karpuzu-nam-yapmaya-hazirlaniyor-2902285.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ