UA-139466830-1
adanaliyik.net

Adana İçin Fikri Olanlara Önemli Çağrı

Adana İçin Fikri Olanlara Önemli Çağrı
Spread the love

Başkent Adana Platformu, “Adana için Fikrim var” projesi başlatıyor.

Başkent Adana Platformu, şehrin yarınına vizyon katacak projeler geliştirilmesi için bir proje grubu oluşturma kararı aldı. Proje grubuyla şehirle ilgili vizyon projeleri geliştirilecek, ilgili mercilerle ve girişimcilerle, STK ve kurumlarla paylaşılacak ve takibi yapılacak.

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Platform Başkanı Fatih Bayhan, “Adana için yakınmanın değil, harekete geçmenin zamanıdır. Şehri seven herkesin “ben olsaydım…” diye başlayan cümleler kurduğunu ve şehre değer katacak düşünceleri, fikirleri olduğunu biliyoruz. Platform olarak “Siz olsaydınız” diyoruz ve “Şehir senin, Sen şehirsin” diyerek “Adana için Fikrini söyle” çağrısında bulunuyoruz, dedi.

Platform olarak bir Proje Grubu kurulacağını ve bu grubun hem çalışmaları ortaya çıkartmak için hemde gelen fikirleri olgunlaştırmak ve şehre vizyon katacak hale getirmek için çalışacaklarını belirten Fatih Bayhan, “Başkent’ten gerek Adana’da gerekse Adana dışında yaşayan tüm Adanalılara çağrıda bulunuyoruz. Adana için dertlenen herkesi bu anlamlı çabaya katkı vermeye davet ediyoruz, dedi. Proje Grubunun nasıl çalışacağı hususunda bir yöntem belirlediklerinin de altını çizen Bayhan, “İlk adımı bu işe gönülden emek verecek gönüllü projeci arkadaşlardan teşekkül edecek bir grup oluşturarak başlayacağız. Bu grubu Salı gününe kadar oluşturup Adana Kamuoyuyla paylaşacağız. Ardından yöntem toplantısını yaparak çalışmalara başlayacağız, dedi.

Adana’daki tüm STK’ların, Oda ve resmi kurumların doğal partneri olduğunu ifade eden Fatih Bayhan, “Şehir için iyi olan her işin içinde elbirliğiyle olmak gibi bir “anlayış” geliştirmek zorundayız. Adanalılık bilinci adını verdiğimiz bu anlayış, kentin tüm siyasi, ideolojik arınmışlığının üzerinden olacaktır, dedi. Adana’yı sevmek için tek bir nedene ihtiyacımız yok. Bu nedenle başta Çukurova Üniversitesi, ATÜ ve Bilim Üniversitesinde  okuyan  tüm öğrencilerimiz olmak üzere, kentin Tarım’dan Sanayiye, Ticaret’ten, Dijital dünyaya, kültür, sanat ve turizme kadar her alanda yeni fikirlerin oluşacağı, gelişeceği bir atmosferin oluşmasını kent için zaruri gördüklerinin altını çizen Bayhan, “Tüm fikirleri sahiplerinin onore edileceği şekilde kamuoyuyla paylaşılacağını ve toplumsal katma değer üreten büyük ölçekli fikirlerin de ödüllendirileceğini belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ