UA-139466830-1
adanaliyik.net

Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz Çukurova Fidanlığını ziyaret etti

Spread the love

Fidanlık Müdürü Yalçın Serikler, Fidanlık Şefi Derya Güner ve teknik personel tarafından karşılanan Bölge Müdürü Yılmaz, 2022 yılı fidan üretim programı ve gerçekleşmeler hakkında bilgi alarak yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

İşletme Müdürlüklerinin ve özel sektörün talepleri doğrultusunda fidan üretimlerinin devam ettiğini belirten Bölge Müdürümüz Mahmut Yılmaz, Çukurova Fidanlığı’nda üretim parsellerini gezerek tohum üretimi, peyzaj ve süs bitkileri üretimi,  gelir getirici tür fidan üretim çalışmalarını inceleyerek denetimlerde bulundu.

Üretilen fidan türlerini ve üretim aşamaları inceleyen Bölge Müdürümüz Mahmut Yılmaz, “2022 yılı üretim programımızda bulunan 7 Milyon fidan üretiminin aşılarak bu yıl 8  Milyon fidan üretmeyi hedefliyoruz. Ürettiğimiz her fidan YeşilVatan’da toprakla buluşuyor. Yangından zarar gören alanların ağaçlandırılması, erozyon kontrolü ve rehabilitasyon çalışmaları ile kamu kurumları, belediyeler, özel sektör ve kuruluşların fidan ihtiyaçları ile birlikte gelir getirici tür fidanları, tıbbi aromatik bitkilerden adaçayı, lavanta, biberiye v.b türlerin üretimlerinide arttırarak yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ürettiğimiz her fidanın  daha yeşil bir Türkiye için hayırlara vesile olmasını diliyor gayretli ve özverili çalışmaları için tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ