UA-139466830-1
adanaliyik.net

Adana yemekleri dünya şampiyonasında yarışacak

Spread the love

Dünya Aşçılar Şampiyonası ve Dünya Helal Zirvesi, Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TASPAKON) ve Discover Events iş birliğiyle 24-27 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sponsorluğunda yarışmaya katılacaklarını belirten Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Derviş Göçmen, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti. Göçmen, 20 kişilik aşçı kafilesiyle gidecekleri yarışmada […]

Adana yemekleri dünya şampiyonasında yarışacak
Spread the love

Dünya Aşçılar Şampiyonası ve Dünya Helal Zirvesi, Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TASPAKON) ve Discover Events iş birliğiyle 24-27 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sponsorluğunda yarışmaya katılacaklarını belirten Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Derviş Göçmen, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti. Göçmen, 20 kişilik aşçı kafilesiyle gidecekleri yarışmada Adana’ya yeni başarılarla döneceklerini vurguladı.

Dünyanın birçok ülkesinden aşçıların yarışacağı Dünya Aşçılar Şampiyonası ve Dünya Helal Zirvesi’nde Adana yemeklerini en iyi şekilde tanıtacaklarına dikkat çeken Başkan Derviş Göçmen, Türkiye’de bir ilk olan şampiyonada ünlü şeflerin özellikle Türk mutfağını ön plana çıkaracağını söyledi. Göçmen, Türkiye’nin başarılı uluslararası otel ve restoran şeflerinin dünyanın birçok ülkesinden gelecek jürileri ile 30 farklı kategoride yarışmalar yapacağını aktardı.

Ayrıca, oluşturulacak Turizm Lezzet Sokağı’na 81 ilden katılımın sağlanacağını ve turistik bölgelerin tanıtımının yanı sıra coğrafi işaretli yemekler ve sağlıklı ürünlerin tanıtımının yapılacağını aktaran Göçmen, şampiyonada Adana’yı her yönüyle, en iyi ve etkin şekilde tanıtacaklarını sözlerine ekledi. (DHA)

Content retrieved from: https://www.kucuksaat.com/adana-yemekleri-dunya-sampiyonasinda-yarisacak-26936h.htm.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ