UA-139466830-1
adanaliyik.net

Adana’da 3 bin rakımda kar keyfi yaşadılar

Spread the love

Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü (PRODOSS) üyeleri, Bolkar Dağları eteğinde ki Meydan yaylası civarında bulunan Karagöl ve Çiniligöl’de de doğa yürüyüşü yaptı, ayrıca 3 bin rakımda bulunan Pilottepe’ye ise zirve tırmanışı gerçekleştirdi.

Karlı zirveden kayarak iniş yapan Adanalı doğaseverler Adana’nın yanı başındaki doğa harikası bölgede gün boyu kar keyfi yaşadı.

Adanada 3 bin rakımda kar keyfi yaşadılar

Kulüp üyeleri etkinlik sonunda bölgede çevre temizliği yaparak farkındalık da oluşturdu. Kulüp Başkanı Mehmet Yakut, mükemmel tabiat görüntüsü çizen bölgenin görülmeye değer doğal güzelliklerinden biri olduğunu söyledi. Yakut, “Sarı sıcakların başladığı Adana’dan çıkıp, oldukça karlı bölgede keyifli bir yürüyüş yaptık.

Adanada 3 bin rakımda kar keyfi yaşadılar

Lakin bu kadar güzel doğa harikası bir bölgede çokça çöpün bulunması üzücüydü. Doğaseverler olarak hem mükemmel bir doğada yürümenin, hem de  çevremizde ki çöplerinin temizlenmesi noktasında sorumluluğumuzu yerine getirdik. Burada doğa yürüyüşü yapan ya da piknikçilerin, doğaya gelen herkesin çöplerini alıp götürmesi ve gerçek bir doğasever gibi davranması dileğimizdir” dedi.

Adanada 3 bin rakımda kar keyfi yaşadılar

https://www.hurriyet.com.tr/seyahat/adanada-3-bin-rakimda-kar-keyfi-yasadilar-41539320

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ