UA-139466830-1
adanaliyik.net

Adana’da FETÖ sanığı eski binbaşıya 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi

Spread the love

Adana’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) “mahrem imamları” ile haberleştiği iddiasıyla yargılanan eski binbaşı, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, meslekten ihraç edilen tutuksuz sanık V.Ş. ve avukatı katıldı. Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, sanığın FETÖ’nün “mahrem imamları” ile ankesörlü hatlar ve büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle irtibat kurduğunun […]

Spread the love

Adana’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) “mahrem imamları” ile haberleştiği iddiasıyla yargılanan eski binbaşı, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, meslekten ihraç edilen tutuksuz sanık V.Ş. ve avukatı katıldı.

Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, sanığın FETÖ’nün “mahrem imamları” ile ankesörlü hatlar ve büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle irtibat kurduğunun belirlendiğini, hakkında somut ve tutarlı tanık beyanı ile teşhislerinin bulunduğunu belirterek, V.Ş’nin “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan cezalandırılması yönünde görüş sundu.

Sanık V.Ş. savunmasında, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, “Mahrem imamlarla’ irtibatım yoktur. Mütalaadaki hususları reddediyorum. Beraatime karar verilmesini talep ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdığı sanığın mevcut halinin devamına karar verdi.

Content retrieved from: https://www.kanalbadana.com/haber/adanada-feto-sanigi-eski-binbasiya-6-yil-3-ay-hapis-cezasi-verildi-4177.html.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ