UA-139466830-1
adanaliyik.net

Adana’da kalpazanlara şafak vakti operasyon

Spread the love

Piyasaya sahte para ve ayarı düşürülmüş altın sürerek vurgun yapan iki ayrı çete, Adana merkezli 6 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonla çökertildi. Hedefteki 18 şüpheliden 13’ü gözaltına alındı. Firari olan 3 zanlı da her yerde aranıyor. Adana’da polis, İstanbul’da kurulan özel bir matbaada basılan paraları, Adana’da piyasaya süren 14 kişilik bir çeteyle; yine kurdukları özel […]

Adana’da kalpazanlara şafak vakti operasyon
Spread the love

Piyasaya sahte para ve ayarı düşürülmüş altın sürerek vurgun yapan iki ayrı çete, Adana merkezli 6 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonla çökertildi. Hedefteki 18 şüpheliden 13’ü gözaltına alındı. Firari olan 3 zanlı da her yerde aranıyor.

Adana’da polis, İstanbul’da kurulan özel bir matbaada basılan paraları, Adana’da piyasaya süren 14 kişilik bir çeteyle; yine kurdukları özel bir atölyede tam, yarım ve çeyrek altınların ayarını düşürüp vurgun yapan 4 kişilik bir şebekeyi deşifre etti. Mali Büro ekipleri, hedefteki 18 şüpheliyi yakalamak için Adana merkezli 6 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi; 13 zanlı gözaltına alındı. Baskında; 3 bin 500 sahte ABD doları ve 463 bin 950 sahte Türk Lirası ile ayarı düşürülmüş 65 adet Cumhuriyet altını ele geçirildi. Firari olan 3 kişi de her yerde aranıyor.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/yasam/adanada-kalpazanlara-safak-vakti-operasyon-6275793.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ