UA-139466830-1
adanaliyik.net

Adana’da okulların yanındaki ağır hasarlı binalar tehlike saçıyor

Spread the love

Adana’da okulların yanındaki ağır hasarlı binalar tehlike saçıyor Kahramanmaraş merkezli depremin üzerinde neredeyse 7 ay geçmesine rağmen Adana’da bulunan 2 bin 928 ağır hasarlı binalardan bazılarının kontrollü olarak yıkımı gerçekleşirken, okul çevresinde bulunan ağır hasarlı binalar ise yıkılmadı. Yarın okullar açılacağı için bu durum hem öğrencileri hem de velileri tedirgin ediyor. 6 Şubatta Kahramanmaraş merkezli […]

Adana’da okulların yanındaki ağır hasarlı binalar tehlike saçıyor
Spread the love

Adana‘da okulların yanındaki ağır hasarlı binalar tehlike saçıyor

Kahramanmaraş merkezli depremin üzerinde neredeyse 7 ay geçmesine rağmen Adana’da bulunan 2 bin 928 ağır hasarlı binalardan bazılarının kontrollü olarak yıkımı gerçekleşirken, okul çevresinde bulunan ağır hasarlı binalar ise yıkılmadı. Yarın okullar açılacağı için bu durum hem öğrencileri hem de velileri tedirgin ediyor.

6 Şubatta Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde etkilenen illerden birisi de Adana’da olmuştu. Adana’da depremde 13 bina yıkılırken 2 bin 928 bina ağır hasarlı ve 5 bin 119 binada orta hasarlı olarak değerlendirilmişti.

Depremin üzerinden 7 ay gibi süre geçmesine rağmen Adana’da birçok ağır hasarlı binanın yıkımına henüz başlanmadı. İlkokul, ortaokul ve liselerin bulunduğu yerlerde de okulların yanında ve yakınlarında birçok ağır ve orta hasarlı bina bulunuyor.

 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Eğitim

Content retrieved from: https://www.haberler.com/egitim/adana-da-okullarin-yanindaki-agir-hasarli-binalar-tehlike-saciyor-16314177-haberi/.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ