UA-139466830-1
adanaliyik.net

Adana’da petrol sevinci

Spread the love

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in, “Adana’daki petrol keşfini yakında ilan edeceğiz” dediği yer, Adana’nın Ceyhan ilçesinde çıktı. Daha önce arama yapan yabancı şirketin ‘Petrol yok’ diyerek kapattığı kuyuda Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın (TPAO) yüksek kalitede petrol çıkardığı öğrenildi. İlçeye bağlı Soysalı Mahallesi’nde TPAO’ya bağlı ‘Çukurova 1 ve Çukurova 2’ isimli araştırma sahasında 2 […]

Adana’da petrol sevinci
Spread the love

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in, “Adana’daki petrol keşfini yakında ilan edeceğiz” dediği yer, Adana’nın Ceyhan ilçesinde çıktı.

Daha önce arama yapan yabancı şirketin ‘Petrol yok’ diyerek kapattığı kuyuda Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın (TPAO) yüksek kalitede petrol çıkardığı öğrenildi. İlçeye bağlı Soysalı Mahallesi’nde TPAO’ya bağlı ‘Çukurova 1 ve Çukurova 2’ isimli araştırma sahasında 2 yıldır süren çalışmalar sonucu petrol bulundu.

PETROL YOK DEDİLER
60 yıl önce yabancı şirketlerin gelip sahada araştırma yaptıkları ve ‘Burada petrol yok’ denilerek kuyuların üzerinin kapatıldığı iddia edildi. 1998 Ceyhan Depremi’nden sonra aynı sahada tekrar yabancılar tarafından araştırma yapıldığı ve bu seferde bin 500 metre derinliğe inildiği yine ‘Petrol yok’ denilerek kuyunun kapatıldığı öne sürüldü.

 

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/ekonomi/adanada-petrol-sevinci-6047994.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ