UA-139466830-1
adanaliyik.net

Adana’da yıkılan binaların enkazından örnekler alındı! 

Spread the love

Adana’da yıkılan ve 418 kişiye mezar olan 11 binayla ilgili olarak yürütülen soruşturmada gözaltına alınan müteahhit ve mühendisten 5’i tutuklandı. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen 3 savcı, yıkılan binaların enkazından örnekler aldı. Yürütülen soruşturmada da söz konusu yapılarda deniz kumuyla birlikte eksik ve kalitesiz malzeme kullanıldığı tespit edildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne […]

Adana’da yıkılan binaların enkazından örnekler alındı! 
Spread the love

Adana’da yıkılan ve 418 kişiye mezar olan 11 binayla ilgili olarak yürütülen soruşturmada gözaltına alınan müteahhit ve mühendisten 5’i tutuklandı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen 3 savcı, yıkılan binaların enkazından örnekler aldı. Yürütülen soruşturmada da söz konusu yapılarda deniz kumuyla birlikte eksik ve kalitesiz malzeme kullanıldığı tespit edildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de hakkında gözaltı kararı verilen 11 kişi yakalandı.

Aralarında yapı müteahhidi, inşaat mühendisi, fenni mesul ve kooperatif yöneticilerinin de bulunduğu 11 kişi emniyetteki sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. 5 kişi tutuklandı.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/gundem/2023/02/16/deniz-kumu-kalitesiz-malzeme-kullanmislar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ