UA-139466830-1
adanaliyik.net

Anadolu Gönül Yolu

Spread the love

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gençlerde var olan milli tarih şuurunun daha da geliştirilmesi, vatan ve bayrak sevgisinin pekiştirilerek gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla 81 ilde hayata geçirilen “Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak” projesi kapsamında Hatay’dan yola çıkan ay yıldızlı şanlı Türk Bayrağı Adana’ya ulaştı.

18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümü ve Şehitler Günü münasebetiyle; gençlerimizde var olan ancak her daim işlenmesi gereken Milli hasletlerin, istiklal, istikbal, bayrak sevgisinin ve tarih bilincinin geliştirilmesi amacıyla, ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten, yurdun her köşesinden gelen askerlerimizi, şehitlerimizi, gazilerimizi temsilen 81 İlimizden 81 bayrağımızın, Bakanlığın kuruluşlarında kalan gençlerimiz aracılığıyla Çanakkale Şehitliğine getirilmesini kapsayan, “Anadolu Gönül Yolu – 81 Genç 81 Bayrak” adıyla bir etkinlik gerçekleştiriyor.

Etkinlik ile vatan ve bayrak sevgisinin pekiştirilmesi, Milletimizde var olan milli tarih ve milli şuurun daha da geliştirilmesi, gelecek kuşaklara aktarılması, şehitlik olgusunun milli ve manevi, yüksek insani değerlerle işlenmesi; bu vesileyle vatan sevgisinin gerçek hayatta rehberlik edecek ahlaki değerlerle donatılması, bunun gençlere aktarılması ve davranışa dönüşmesinin sağlanması, Bakanlığın kuruluşlarında kalan gençlerimiz arasında milli duyguların daha fazla gündemde tutulmasının sağlanması amaçlanmaktadır.

Bu amaçlarla hazırlanan ve 01 Mart 2021 tarihinde başlayarak 18 Mart 2021 tarihinde tamamlanacak olan etkinlik 7 bölgemizden tespit edilen illerden bu gün itibariyle başladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ