UA-139466830-1
adanaliyik.net

Asrın felaketinde sismik izolatörlü şehir hastaneleri dimdik ayakta

Spread the love

10 ili vuran deprem felaketinde bölgenin 3 şehir hastanesi sapasağlam ayakta kaldı. Zemin kattaki taşıyıcı kolonlara takılan sismik izolatörler, depremin yarattığı sarsıntıyı emerek yapıları ayakta tuttu Dünyanın en çok sismik izolatörüne sahip sağlık üssü olan Adana Şehir Hastanesi, K.Maraş’taki Necip Fazıl Şehir Hastanesi ve Elazığ’daki Fethi Sekin Şehir Hastanesi yaralı depremzedelere şifa dağıtıyor. Başkan Recep […]

Asrın felaketinde sismik izolatörlü şehir hastaneleri dimdik ayakta
Spread the love

10 ili vuran deprem felaketinde bölgenin 3 şehir hastanesi sapasağlam ayakta kaldı.

Zemin kattaki taşıyıcı kolonlara takılan sismik izolatörler, depremin yarattığı sarsıntıyı emerek yapıları ayakta tuttu Dünyanın en çok sismik izolatörüne sahip sağlık üssü olan Adana Şehir Hastanesi, K.Maraş’taki Necip Fazıl Şehir Hastanesi ve Elazığ’daki Fethi Sekin Şehir Hastanesi yaralı depremzedelere şifa dağıtıyor.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hayalim dediği” 20’si hizmete açılan, 14’ünün de yapımı süren “Şehir Hastaneleri” arasında, deprem bölgesindeki Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi ve Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi de bulunuyor.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/galeri/gundem/asrin-felaketinde-sismik-izolatorlu-sehir-hastaneleri-dimdik-ayakta.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ