UA-139466830-1
adanaliyik.net

Bahçeli Arsasını Horasan Erenleri Federasyonuna Hibe Etti

Spread the love

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, üzerine kayıtlı 6 dönüm arsayı Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe ettiğini açıkladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde bulunan üzerine kayıtlı yaklaşık 6 dönüm arsayı Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe ettiğini açıkladı. NEREDE EVLİYA KABRİ VARSA ORASI TÜRK TOPRAĞIDIR Merhum Hocamız Prof.Dr. Erol Güngör diyordu ki: “Nerede evliya kabri varsa […]

Bahçeli Arsasını Horasan Erenleri Federasyonuna Hibe Etti
Spread the love

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, üzerine kayıtlı 6 dönüm arsayı Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe ettiğini açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde bulunan üzerine kayıtlı yaklaşık 6 dönüm arsayı Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe ettiğini açıkladı.

NEREDE EVLİYA KABRİ VARSA ORASI TÜRK TOPRAĞIDIR

Merhum Hocamız Prof.Dr. Erol Güngör diyordu ki: “Nerede evliya kabri varsa orası Türk toprağıdır. Evliyası olmayan yerde Türk de yok demektir.” Gönül dünyamızın yüksek mimarları, inanç hayatımızın şanlı mihmandarları bizi biz yapan vatan, millet ve iman türbedarlarıdır. Mazi kayıtlarımızın mana ve muhtevası değerlendirildiğinde, Anadolu’yu ve Balkanları imar ve ihya eden manevi önderlerimizin Horasan kaynağından doğup Türk-İslam ruhunu elden ele kahramanca taşıdıkları, kararlılıkla tebliğ ettikleri gayet net olarak anlaşılacaktır.

HORASAN ERLERİ BEKAMIZIN KİLİDİ, MİLLİ VE DİNİ BİRLİĞİMİZİN KEMER TAŞIDIR

Horasan erenleri bekamızın kilidi, milli ve dini birliğimizin kemer taşıdır. Merhum Hocamız Prof. Dr. Ö. Lütfi Barkan’ın “Kolonizatör Türk Dervişleri” diye tanımladığı kutlu büyüklerimiz kalpleri fethetmiş, Türk’ün dünyayı ve beşeriyeti kucaklayan mukaddes yüzleri olmuşlardır. Horasan, “Güneşin Doğduğu Yer, Güneş Ülkesi” diye bilinmektedir. Horasan mukadderat hazinemiz, kardeşlik ve kaderdaşlık hazinedarımızdır. Bizim anlayışımızda mezhep ayrışmasına ve ayrılığına asla yer yoktur. Buna gerek yoktur. Kaldı ki bu makul değildir. Alevi de bizim, Sünni de bizimdir. Hepsi birden Türk milletinin asil ve eşit mensuplarıdır. Türk ve Müslüman olmak güzelliklerin en güzelidir. Hem nimet, hem bereket, hem de varoluşumuzun ziynetidir.

6 DÖNÜM ARSA HORASAN ERENLERİ FEDERASYONU’NA HİBE EDİLDİ

Milli birlik ve kardeşliğimiz adına almış olduğum bir kararı buradan paylaşıyor ve ilan ediyorum. Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde üstüme kayıtlı 5788,91 metrekarelik (yaklaşık 6 dönüm) arsayı bilabedel Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe ediyorum. Mezkur federasyon yönetimiyle Mersin Mitingimiz öncesinde yaptığım bir görüşmede bu tasarrufumu kendileriyle de paylaştım.

HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ VE ÖNCELİKLİSİ MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİYİZ

Unutulmasın ki, biz ezelden ebede uzanan ve asla kırılamayacak kardeşlik bağlarına sahibiz. Hiç kimseyle ayrımız, gayrımız yoktur. Mevzi farklılıkların muhteşem ve tarihi kaynaşmamıza herhangi bir engel çıkaramayacağına yürekten inanıyorum. Alevi de biziz, Sünni de biziz, Caferi de biziz. Hepsinden önemlisi ve önceliklisi biz Müslüman Türk milletiyiz. Horasan Erenleri Federasyonu’na hediye ettiğim arsanın takdire şayan nice hizmetlere ve manevi ilerlemeye vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Hayırlı olsun. Anadolu’nun Türklükle ve İslamla müşerref olmasını sağlayan hikmet ve hidayet ehli Allah dostlarını, Ehli Beyt’in aziz büyüklerini, ezcümle muhterem ceddimizi hürmetle, rahmetle, minnetle anıyorum. Allah hepsinden razı olsun diyorum.

Content retrieved from: https://www.adanahilal.com/haber-bahceli-arsasini-horasan-erenleri-federasyonuna-hibe-etti-22241.html.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ