UA-139466830-1
adanaliyik.net

Bakan Derya Yanık, Hemşerileriyle Buluştu

Spread the love

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Gazi Üniversitesi Kampüsü Sosyal Tesisleri’nde yapılan etkinlikte hemşerileriyle buluştu.

Hemşerileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren ve Çukurova’nın bir evladı olduğunu ifade eden Bakan Derya Yanık, “Beni tanıyan herkes benim hayata bakışımı, insana bakışımı oluşturan özelliğimin önemli ölçüde Çukurova coğrafyası, kültürü, tarihi olduğunu çok iyi bilir. Bu, benim için işin duygusal tarafı.” diye konuştu.

Çukurova’nın tarihiyle, kültürüyle, coğrafyasıyla, ekonomisiyle, halk kültürüyle, folkloruyla Türkiye’nin en önemli parçalarından, bölgelerinden biri olduğunun altını çizen Bakan Derya Yanık, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim görevimizin o kültürü, o folkloru yaşamak, yaşatmak ve bizden sonrakilere bırakmak olduğunu düşünüyorum. Mesele sadece hemşehrilik ölçeğinde bir araya gelmek değil. Çukurovalılar olarak bir sorumluluğumuzun olduğunu düşünüyorum. Tarihten aldığımızı geleceğe bırakmak gibi bir sorumluluğumuz var. Çünkü Adana coğrafyası, kültürü, insanı ve insana bakışı bu ülkede her zaman çok önemli bir yerde durmuştur.”

Tarihin her döneminde sürekli iç ve dış göç almış, mazluma-mağdura sürekli kucak açmış, ikramda bulunmuş, elindekini paylaşmış cömertliği ile meşhur bir Çukurova’dan bahsettiklerini söyleyen Bakan Derya Yanık, şunları kaydetti:

“Bugün içinde yaşadığımız zamanda bu kültürün, bu insan anlayışının, bu insana bakışın da bir şekilde yansıtılması ve aktarılması gerektiği kanaatindeyim. Bu bir tanışma, bir ülfet toplantısı. Burada olduğum için çok mutluyum. Bu toplantıların ve bu buluşmaların muhakkak suretle devam etmesi gerektiği kanaatindeyim. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ben Çukurova’nın bir evladı, sizlerin bir arkadaşı, kardeşi olarak bu çalışmalara ve toplantılara her zaman koşa koşa gelirim.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ