UA-139466830-1
adanaliyik.net

Bakan Kirişci: Bazı gölet ve barajlarımızda sızıntılar olsa bile çok önem arz etmiyor

Spread the love

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 10 ilde büyük hasara neden olan depremlerden etkilenen Adana’da incelemelerini sürdürdü. Kirişci ve diğer ilgililer, merkez Çukurova ilçesi Yurt Mahallesi’ndeki Zeray Apartmanı’nın enkaz alanında süren arama kurtarma çalışmalarını takip etti. AA’nın aktardığına göre burada gazetecilere açıklama yapan Kirişci, kentteki son duruma ilişkin bilgi vererek “Adana’da 167 vatandaş hayatını kaybetti, 2 bin 711 […]

Bakan Kirişci: Bazı gölet ve barajlarımızda sızıntılar olsa bile çok önem arz etmiyor
Spread the love

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 10 ilde büyük hasara neden olan depremlerden etkilenen Adana’da incelemelerini sürdürdü.

Kirişci ve diğer ilgililer, merkez Çukurova ilçesi Yurt Mahallesi’ndeki Zeray Apartmanı’nın enkaz alanında süren arama kurtarma çalışmalarını takip etti.

AA’nın aktardığına göre burada gazetecilere açıklama yapan Kirişci, kentteki son duruma ilişkin bilgi vererek “Adana’da 167 vatandaş hayatını kaybetti, 2 bin 711 vatandaş yaralı olarak kayıt altına alındı” dedi.

Türkiye’de 110 baraj ve 30 gölet bulunduğunu, bunlardan 90’dan fazlasının incelendiğini belirten bakan Kirişci, şu bilgileri verdi: “Elbette bunların böyle deprem dönemlerinde risk oluşturma ihtimali olduğundan, olanca özeni gösteriyoruz. Bahsettiğim şekilde bir barajımız Sultansuyu Barajı, o barajımız kendinden sonra herhangi bir yerleşim yeri olmadığı için ve devamında da Karakaya Barajı bulunduğu için orada herhangi bir problem olmasın düşüncesiyle suyu boşaltmaya zaten başladık. Kimseye de herhangi bir olumsuz etkisi olmayacak, suyu da kaybetmemiş olacağız. Böyle çok minör denilebilecek düzeyde, diğer bazı gölet ve barajlarımızda sızıntılar olsa bile bunların çok önem arz etmediğini belirtmek isterim. Doluluk oranları da belirli bir düzeyde.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ