UA-139466830-1
adanaliyik.net

Başarı uyuma bağlıdır

Spread the love

Adanalılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Yunus Sakarya, Adana’ya hizmetin merkezi hükümet, yerel yönetim ve STK’lar ile birlikte hareket ederek başarıya ulaşacağını söyledi.

“Sivil toplum kuruluşları, demokrasi anlayışı ile birlikte ortaya çıkan toplumsal yapılanmalardır” diyen Dernek başkanı Yunus Sakarya, “Tüm dünyada STK’ların ve hemşehri derneklerinin yönetime katıldığı ülkeler başarılıdır. Adana’daki bu birlik ve beraberlik birleştirici güç olacaktır” ifadelerini kullandı.
Başkan Sakarya, “Yerel yönetimlerimiz ve merkezi yönetim çizdikleri her yol haritasında STK’larımızın da fikirlerini almalıdır. Hepimizin ortak paydası, Adana’mıza hizmet etmek” ifadelerini kullandı.
 
“STK’lar sosyal barışımızın sigortasıdır”
 
Başkan Sakarya, “Ülkemizin gerek eğitimde, gerek yatırım ve istihdamda, gerek hak ve özgürlüklerde, gerek ise sınırların içindeki ve dışındaki ihtiyaç sahipleriyle sergilediği örnek dayanışmada şüphesiz en büyük pay sivil toplum örgütlerine aittir. STK’lar milli birlik ve beraberliğimizin kilit taşıdır. STK’lar ülkemizde katılımcı demokrasinin aracı, sosyal barışımızın adeta sigortasını teşkil eder” ifadelerine yer verdi.
 
“Sivil toplum örgütleri, devletin karşısında duran değil, aksine tamamlayıcı bir vazife üstlenen kuruluşlardır” diyen Sakarya, “Bir devlet ne kadar güçlü olursa olsun, STK’ların desteği, yardımı, işbirliği olmadan hedefe ulaşmada sıkıntı yaşar. Bilhassa milletimizin karşı karşıya bulunduğu sıkıntıların giderilmesinde, demokraside, istihdamda, ekonomide STK’ların katkısının son derece gerekli olduğuna inanıyorum” dedi.
 
Dernek Başkanı Sakarya, “Şehirimizde güzel işler yapılmasını istiyorsak; İl teşkilatı, Milletvekilleri, belediye başkanları ve STK’lar arasındaki uyuma bağlıdır. Bu uyum hem Belediye, hem sivil toplum örgütleri, hem valilik, hem de milletvekilleri ile gerçekleşiyor. Bu uyum içerisinde bir tane aksi karar alan olsa emin olun yapılacak işlerin birçoğu durur ve vatandaşa istediği sağlıklı hizmet verilemez” ifadelerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ