UA-139466830-1
adanaliyik.net

Belemedik Tabiat Parkı’nda sonbahar şenliği yaşanıyor

Spread the love

Adana’nın Pozantı ilçesinde bulunan Belemedik Tabiat Parkı, sonbahara özgü görselleriyle doğa fotoğrafçıları, tur firmaları, yürüyüşçüler ve ziyaretçilerin akınına uğruyor. Zengin doğa manzarası, taş ve ahşaptan yapılmış yayla evleriyle ünlü Belemedik Kanyonu, özellikle sonbaharın simgesi sarı, yeşil ve turuncu renklerinin bütün tonları ile ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. HAFTA SONU SAYI BİNLERİ BULUYOR Belemedik Tabiat Parkı, adeta bir […]

Belemedik Tabiat Parkı’nda sonbahar şenliği yaşanıyor
Spread the love

Adana’nın Pozantı ilçesinde bulunan Belemedik Tabiat Parkı, sonbahara özgü görselleriyle doğa fotoğrafçıları, tur firmaları, yürüyüşçüler ve ziyaretçilerin akınına uğruyor.

Zengin doğa manzarası, taş ve ahşaptan yapılmış yayla evleriyle ünlü Belemedik Kanyonu, özellikle sonbaharın simgesi sarı, yeşil ve turuncu renklerinin bütün tonları ile ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor.

HAFTA SONU SAYI BİNLERİ BULUYOR

Belemedik Tabiat Parkı, adeta bir renk cümbüşü sunarken, dökülen yaprakların oluşturduğu manzara ise tablodan çıkmış gibi bir görünüme sahip oluyor. Başta Adana olmak üzere Hatay, Mersin, Kahramanmaraş, Gaziantep, Osmaniye ve Niğde gibi çevre illerden gelerek görsel güzellikleri görmek isteyen vatandaşlar bir yandan fotoğraf çekip anı ölümsüzleştirirken, bir yandan da mangal keyfi yapıp stres atıyor. Hafta sonları ise sayının binleri bulduğu grupların hoşça vakit geçirdikleri gözlemlenirken, Torosları süsleyen, mis gibi kokularıyla havanın rengini değiştiren çam ağaçları arasında gezintiler yaptıkları da gözden kaçmıyor.

BAŞKAN ÇAY; “İYİ Kİ BİR BELEMEDİK VAR”

Her hafta sonu Belemedik’e gelen misafirlerle olmayı görev bilen Belediye Başkanı Mustafa Çay, Pozantı’yı turizm destinasyonuna dâhil etmek için yılmadan çalıştıklarını söyledi. 2014 yılında, Büyükşehir Yasası ile belediyenin hizmet alanına mahalle olarak dâhil olan Belemedik Köyü’nde 2015 yılında 1. Fotoğraf Festivali ile başladıkları turizm destinasyonuna ilçeyi dâhil etme arzularının 2 yıl hedeflerinin çalınmış olmasına rağmen, bölgeye yaptıkları yatırımların artarak devam ettiğine işaret eden Başkan Çay, “Belemedik Restaurantımız, önünde oluşturduğunuz tabiat parkımız, içinde fotoğraf tutkunları ve dış çekimler için yaptırdığımız objelerimiz misafirlerimizin ilgi odağı oluyor.

Daha yeşil dokumuz, bungalov evlerimiz, sonrasında dâhil ettiğimiz Belemedik Butik Otelimiz ve yapımına halen devam ettiğimiz 4 adet Bungalov Evlerimiz, yürüyüş rotalarımız, bisiklet turlarımız, yön ve tarihi geçmişi tanıtıcı panolarımız, ‘Fotoğraflarla Belemedik Tarihi’ kitabımız ile artık Adana’nın turizm değeri olduğu kadar Türkiye’nin de turizm değeri olma yolunda emin adımlarla ilerlemesini sürdürüyor” dedi.

EKMEK KAPISI OLDU

Emeklerinin zayi olmadığını kaydeden Başkan Çay, “İyi ki bir Belemedik var” diye hizmetlerini eleştirme gayreti güdenlerin Belemedik’te ortaya koyduğu çalışmaların Pozantı’nın tanıtımının yanın da birçok köylünün de ürünlerinin satılarak ekmek kapısı olduğunu söyledi. “Tesislerin istihdam kapısı olduğunu ve buraya gelen misafirlerin ilçe esnafından yaptığı alışverişi, lokantalardan yediği yemeği, benzin istasyonlarından aldığı yakıtı görünce biraz mahcuplar mı? bilmiyorum” diyerek serzenişte bulunan Başkan Mustafa Çay, “Ama bildiğim bir şey var. Belemedik, Pozantı Belediyesi’nin haklı gururu olmuştur. Lezzet Festivali’nde Adana Valisi’ni, geçen hafta Osmaniye Valisi’ni, dün ise Mersin Valisi’ni misafir eden yerli-yabancı herkesin uğrak yeri olan bir değer olmuştur” şeklinde konuşarak, Pozantılı’nın her şeyin en iyisine layık olduğunu ifade etti.

Content retrieved from: http://viphaber.org/haber-belemedik-tabiat-parki-nda-sonbahar-senligi-yasaniyor-19185.html.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ