UA-139466830-1
adanaliyik.net

Bir tepkide Adanalılar Derneğinden!

Spread the love

Son okuduğu cuma hutbesinde tüm insanlığa çağrıda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a destek yağıyor.

Adanalılar Eğitimi Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Arif Topal; Ankara Barosunun Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a yönelik açıklamasına tepki gösterdi.

Topal açıklamasında; “Diyanet İşleri Bakanı Sayın Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde naklettiği dini hükümler nedeniyle Ankara Barosu’nun rahatsızlığını ifade eden ve yer yer haddi zorlayan açıklamasını esefle karşılıyorum. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş eşcinsellik haramdır, sapkınlıktır dediği için linç ediliyor. Kuran ne diyorsa o, birileri darılır, öfkelenir diyerek Ayetler inkar mı edilecek?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kur’an-ı Kerim’in evrensel değerlerini dile getirmiştir. Kişilerin keyfiyeti ya da rahatsızlığı bu hakikatleri değiştiremez…

İşine gelen dikkate alır işine gelmeyen almaz, dinimizde zorlama yok ve cehenneme kadar yolunuz var. Türkiye’de fikrin ve ahlâkın yasak sayıldığı günler geride kaldı. Birileri sapık ve ahlâksız ilişkileri yaygınlaştırmak için sürekli saldırıyor. En vahşisinden uysalına, ot yiyenden kendi dışkısını yiyenlere kadar, hayvanlar aleminde bile iki eş cins birbirine ilgi duymaz iken, hayvan bile olamayacak bu insan görünümlü pislikler neyin peşinde.

“İbne’liği Meşru Görenler, “Lut (a.s.) Kavmine Baksın.!
“Eşcinselliği, Lezbiyenliği, Homoseksüelliği…vs Meşru Görenler, “Kur’an-ı Kerim’deki Helâk Olan Kavimlere Baksın.!

Başkan Ali Erbaş fikrini söylemiyor ki! Eğer söylenen fikir olarak kabul ediliyorsa bu fikir ALLAH’a ait bir fikir olmalı değil mi? Kuranın emri Kur’an-ın ayetleri. Ali Erbaş’a karşı olduğunu sanan gafiller doğrudan Allaha karşı gelen keferelerdir” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ