UA-139466830-1
adanaliyik.net

Çiftçiler cep telefonlarıyla tarlalarını sulayabilecekler

Spread the love

Devlet Su İşleri (DSİ) İmamoğlu sulamaları kapsamında 33 bin 330 dekar arazide Adana’da bir ilk olan Otomasyonlu Sulama Sistemini hayata geçiriyor. Adana ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamakta. DSİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İmamoğlu Sulamaları kapsamında sulamaya açılacak olan 33 bin 330 dekar tarımsal arazi […]

Çiftçiler cep telefonlarıyla tarlalarını sulayabilecekler
Spread the love

Devlet Su İşleri (DSİ) İmamoğlu sulamaları kapsamında 33 bin 330 dekar arazide Adana’da bir ilk olan Otomasyonlu Sulama Sistemini hayata geçiriyor. Adana ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamakta.

DSİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İmamoğlu Sulamaları kapsamında sulamaya açılacak olan 33 bin 330 dekar tarımsal arazi için Adana’da bir ilk olan “İmamoğlu Sulamaları Otomasyon İşleri Yapımı” projemizi hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda; 2 bin 240 çiftçinin faydalanabileceği tarımsal sulama üniteleri kurulmaktadır. Aynı şekilde, sulama sahasında söz konusu hidrantlara (su dağıtım yapılarına) yeterli miktarda; haberleşme istasyonları, gözlem/ölçüm istasyonları ve yapay zeka destekli yönetim cihazları entegre edilmektedir” denildi.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/teknoloji/2022/12/23/ciftciler-cep-telefonlariyla-tarlalarini-sulayabilecekler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ