UA-139466830-1
adanaliyik.net

Demokrasi şehidimizin ailesi unutulmadı

Spread the love

İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi başkanı Hüseyin Nuri Çomu ve beraberindeki heyet şehit ailesini ziyaret etti.

Ankara Gölbaşı’nda Özel Harekât Daire Başkanlığı’na FETÖ terör örgütü tarafından alçakça saldırıda şehit edilen Aytekin Kuru’nun Adana’nın Kozan ilçesi Pekmezci Mahallesi’nde bulunan baba evine, İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi Başkanı Sayın Hüseyin Nuri Çomu ve beraberindeki heyetle 14 Temmuz 2021 Çarşamba günü ziyaret gerçekleştirildi.

Demokrasi şehidimizin babası Süleyman Kuru ve annesi Ayşe Kuru’ya İlim Yayma Cemiyetimiz ve çalışmalarıyla ilgili bilgi verildi. Devletimizin ve milletimizin birliğinin, şehitlik mertebesinin öneminin konuşulduğu ziyarette okunan ‘Hatmi Şerif’e ve dualara eşlik edildi. Daha sonra demokrasi şehidimizin kabri başında Kuran’ı Kerim ve dua programı gerçekleştirildi.

Şehidimizin babası Süleyman Kuru ve annesi Ayşe Kuru’nun vatan sevgisine dair söyledikleri, metanetli duruşları ziyarette bulunanlara duygu dolu dakikalar yaşattı. İYC Adana Şube Başkanı Sayın Hüseyin Çomu’nun teselli içeren vatan sevgisi ve şehitlik mertebesine dair konuşmasının ardından şehit babası Süleyman Kuru’nun İYC kapsamında önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek bir konferansta konuşmacı olarak yer almasına karar verildi. İYC Başkanı Sayın Hüseyin Nuri Çomu, şehit ailesinin her zaman yanında olacaklarını, bir sıkıntıları ya da talepleri olması durumunda kendisini aramalarını talep etti.

Ayrıca Cuma günü de Adana Nuri Çomu Camiinde Cuma namazı öncesinde Aytekin Kuru da dahil olmak üzere tüm 15 Temmuz Şehitlerimiz için hatim duası yapıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ