UA-139466830-1
adanaliyik.net

Depremde kaybettiği öğretmen arkadaşına büyük vefa

Spread the love

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde Nurten Öztürk İlkokulu’nda görev yapan Dilek Serçe Çıldır, depremde oğulları Yiğit, Kaan ve aynı okulda görev yaptığı eşi Rıza Çıldır ile birlikte yaşamını yitirdi. Adana’nın Yüreğir ilçesinde Dilek öğretmenle aynı mahallede büyüyen, aynı okula giden öğretmen Belda Aslan, canından çok sevdiği arkadaşını kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşadı. Belda öğretmen, arkadaşının ailesiyle bir araya […]

Depremde kaybettiği öğretmen arkadaşına büyük vefa
Spread the love

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde Nurten Öztürk İlkokulu’nda görev yapan Dilek Serçe Çıldır, depremde oğulları Yiğit, Kaan ve aynı okulda görev yaptığı eşi Rıza Çıldır ile birlikte yaşamını yitirdi.

Adana’nın Yüreğir ilçesinde Dilek öğretmenle aynı mahallede büyüyen, aynı okula giden öğretmen Belda Aslan, canından çok sevdiği arkadaşını kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşadı. Belda öğretmen, arkadaşının ailesiyle bir araya gelerek Dilek öğretmenin anısını yaşatmak için okuduğu Havutlu İlkokulu’na bir kütüphane yaptırmaya karar verdi.

DİLEK ÖĞRETMENLER YETİŞECEK
Yüreğir ilçesindeki Havutlu İlkokulu’na yaptırılan “Dilek Serçe Çıldır Kütüphanesi” protokol üyelerinin katıldığı törenle hizmete açıldı. Belda Aslan, “Bu kütüphane projesi aslında Dilek Serçe Çıldır’ın vefat eden kardeşi Barış Serçe için düşünülmüştü. Ama maalesef 6 Şubat depreminde Dilek Serçe eşi ve çocuklarıyla vefat etti. Onların adını yaşatmak için Serçe Ailesi de çok büyük emek harcadı. Bu kütüphanede artık Dilek öğretmen gibi olmak isteyen öğrenciler yetişecek” dedi.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/yasam/depremde-kaybettigi-ogretmen-arkadasina-buyuk-vefa-6649338.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ