UA-139466830-1
adanaliyik.net

Dört mevsim spor

Spread the love

Yüreğir’de 41 tesis ve 16 branşta ücretsiz gerçekleşen spor okullarında 6 bin çocuğun yıl boyu kesintisiz eğitim alıyor.

Adana’nın Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Yüreğir’de 41 tesis ve 16 branşta ücretsiz gerçekleşen spor okullarında 6 bin çocuğun yıl boyu kesintisiz eğitim aldığını söyledi. Futbol, basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi, badminton, bocce, yüzme, güreş, okçuluk, taekwondo, karate, muaythai, jimnastik, bisiklet ve satrançtan oluşan 16 branştaki kurslarda alanında uzman eğitmenler görev yapıyor. Ücretsiz spor okullarından 6-15 yaş arası çocuklar yararlanıyor.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Spora çok önem veriyor, çocuklarımıza sporu sevdiriyoruz. Farklı yaş guruplarına göre ayrılan çocuklarımız kendi yaş kategorilerine göre farklı eğitimlere tabi tutuluyor. Çocuklarımızın bedenen gelişmesi kadar ruhen gelişmelerine de önem veriyoruz. Spor okulumuza gelen öğrencilerimize, aile sevgisi, vatan sevgisi, küçük ve büyüklerle ilişkiler ile okul eğitimlerinin önemini anlatıyoruz. Çocuklarını bize emanet eden değerli ailelerimize ve sporcularımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ