UA-139466830-1
adanaliyik.net

Mücadeleyi hep birlikte kazanacağız

Spread the love

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı, Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Koronavirüs salgını ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Sarıeroğlu, “Salgınla mücadele Adana ve tüm Türkiye’de ilgili bakanlıklarımız ve kurumlarımızın seferberlik halinde çalışması, sağlık çalışanlarımızın insan üstü emek ve gayreti, milletimizin tedbirlere uyarak verdikleri destek ile sürmektedir. Geçtiğimiz haftalarda şehrimizde vaka sayıları %100 oranında artış gösterirken yerel bazda alınan kapsamlı hızlı ve etkili önlemler, yeni uygulamalar, hemşehrilerimizin kurallara uyması ile artış trendi son haftada %50 oranına gerilemiştir.” dedi.

Sarıeroğlu, “Kıymetli hemşehrilerimize bu sürecin üstesinden en kısa sürede başarıyla geleceğimize yürekten inanıyorum. Biz Adanayız. Azalış trendi her bir vatandaşımızın gayreti ile daha da hızlanacak. Lütfen Kurallara uymaya devam edelim.Sahada görevli kamu çalışanlarımıza yardımcı olalım. Bu seferberlik halinde mücadele sürecinde maalesef siyasi fırsatçılık derdiyle yalan/yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltmaya çalışanların açıklamalarına lütfen itibar etmeyelim. Panik ve karamsarlığa kapılmadan bu sürecin üstesinden hep birlikte gelmeye odaklanalım ve başaralım. Sayın Bakanımıza ve nezdinde tüm bakanlık teşkilatına, sağlık emekçilerimize, Sayın Valimize, İl Sağlık Müdürümüze, ilgili bakanlıklarımızın ve kurum/kuruluşlarımızın çalışanlarına, filyasyon ve vefa sosyal destek ekiplerine olağanüstü gayretleri için şükranlarımı sunuyorum. Bulaşın şehrimizde son hafta %50 azalmasında en büyük paydan biri de alınan önlem ve uyarılara uyarak mücadeleye destek veren kıymetli hemşehrilerimize ait. Mücadele bitmedi, sürüyor. Maske, mesafe, temizlik kuralına, önlemlere uymaya devam edelim. Hep birlikte başaralım. Sağlık Bakanımızın da ifade ettiği gibi risk devam ediyor. Bulaş sürüyor.Karamsarlığa kapılmadan tedbirlere uymayı hassasiyetle sürdürmeliyiz. çabalara, çalışmalara, sağlık çalışanlarımızın gayretlerine destek olmaya devam edelim. Mücadeleyi hep birlikte kazanacağız.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ