UA-139466830-1
adanaliyik.net

İcra kumpasında ikinci perde!

Spread the love

AKŞAM’ın 12 Haziran’da gündeme getirdiği ‘Eski çalışandan icralık kumpas’ başlıklı haberinin ardından yeni skandal ortaya çıktı. İşine son veren okul sahibine icra takibi başlatan ve kasıtlı yanlış adrese yolladığı tebligatı dağıtıma çıkmadan PTT’den teslim alan öğretmen Nuray Faysak’ın Adana’da Ali Acar’a da kumpas kurduğu belirlendi. 2018’de Nuray Farsak ile tanışan Ali Acar, kadının kendisini özel […]

İcra kumpasında ikinci perde!
Spread the love

AKŞAM’ın 12 Haziran’da gündeme getirdiği ‘Eski çalışandan icralık kumpas’ başlıklı haberinin ardından yeni skandal ortaya çıktı.

İşine son veren okul sahibine icra takibi başlatan ve kasıtlı yanlış adrese yolladığı tebligatı dağıtıma çıkmadan PTT’den teslim alan öğretmen Nuray Faysak’ın Adana’da Ali Acar’a da kumpas kurduğu belirlendi. 2018’de Nuray Farsak ile tanışan Ali Acar, kadının kendisini özel okul sahibi olarak tanıttığını söyledi. Acar, doğuştan kalça çıkığı nedeniyle yüzde 25 engelli olan oğlu Ersin Acar’a (36), iş bulmak için Farsak’tan yardım istedi ancak Farsak’ın okul sahibi değil burada ‘rehber öğretmeni’ olduğunu öğrendi. Farsak, Acar’a “Kendi okulumu kurmak istiyorum. İsterseniz ortak olabilirsiniz” teklifinde bulundu.

‘180 BİN LİRA VER, ORTAK OL’

Teklifi kabul eden Acar, Farsak’a, 5 ayda 115 bin lira para verdi, karşılığında da açık senet aldı. Farsak, 2019’un nisan ayında resmi ortaklık için Acar’dan 180 bin lira istedi. Kabul etmeyen Acar, paralarını geri istedi ama Farsak onu 3 ay oyaladı. Acar bu sırada koronaya yakalanan oğlu Ersin Acar’ın ölümüyle sarsıldı. Acısını yaşayamayan Acar, bu kez icrayla şoke oldu. Farsak’ın, 25 Kasım 2019’da sahte bir tebligat adresi gösterip, Acar için 185 bin liralık haciz işlemi başlattı. Farsak, önce ‘yasak aşk’ yaşadığı Halil B.’nin arkadaşı A.Ç. üzerinden Acar için 13 Şubat 2020’de 42 bin 500 lira; 14 Ağustos 2020’de Halil B. üzerinden 87 bin lira; Halil B.’nin eşi Sultan B. üzerinden de 24 Ağustos 2020’de 83 bin liralık icra takibi başlattı.

HEP AYNI İCRA DAİRESİ!

Farsak, tebligatın Acar’a ulaşmaması için her defasında yanlış ve sahte adresler verirken, tüm bu icra işlemlerinin de ağırlıklı olarak, Adana 5. İcra Dairesi üzerinden yapılması dikkat çekti. Acar, 1.5 yıl süren yargı süreci sonrasında haciz işlemini iptal ettirdi.

CEMAL KAŞIKÇI GİBİ ÖLÜRSÜN

Acar’ı anlaşmak için okula çağıran Farsak, “30 bin lira vereyim, kalanını da arabamı satınca veririm” dedi. B. tarafından silah zoruyla okulun bodrum katında rehin alınan Acar, ölümle tehdit edildi. B., Acar’a silah doğrultup, “Seni burada Cemal Kaşıkçı gibi öldürürüz” dedi. Zorla “Nuray Farsak’tan alacağım yoktur” yazısı olan belge imzalattırılan Acar, serbest kalınca polise koştu. Farsak da Acar’ın imzalattırdığı boş senedi, çalışanı olan Alev E.’yi 175 bin lira alacaklı gösterip yeniden düzenledi ve 23 Eylül 2020 tarihinde Acar hakkında icra takibi başlattı.

HUKUK SAVAŞI VERİYORUM

Nuray Farsak ve onun yönlendirmesiyle kendisine icra takibi başlatan Alev E. ile mahkemesi devam eden Ali Acar, “4 yıldan bu yana bu dolandırıcılara karşı hukuk savaşı veriyorum. Bunu da oğlum için yapıyorum” ifadesini kullandı.

ŞÜPHELİ YİNE AYNI ‘REHBER ÖĞRETMEN’

Nuray Faysak’ın her şüpheli işlemi Adana 5. İcra Dairesi üzerinden yapılması dikkat çekti.

Content retrieved from: https://www.aksam.com.tr/guncel/icra-kumpasinda-ikinci-perde/haber-1375576.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ