UA-139466830-1
adanaliyik.net

İntihar eden sağlıkçının ölümünde mobbing iddiası

Spread the love

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Odyoloji Bölümünde odyometrist olarak çalışan Duran Can Koruyucu’nun intiharı üzerine anne Gülizar Koruyucu, oğlunun mobbinge maruz bırakıldığını iddia etti Adana Şehir Hastanesi’nde odyometrist olarak görev yaparken nisan ayında yaşamına son veren Duran Can Koruyucu’nun annesi oğlunun mobbinge maruz bırakıldığı söyledi. Evrensel’in haberine göre, odyometrist Duran Can Koyuncu, 3 kulak […]

İntihar eden sağlıkçının ölümünde mobbing iddiası
Spread the love

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Odyoloji Bölümünde odyometrist olarak çalışan Duran Can Koruyucu’nun intiharı üzerine anne Gülizar Koruyucu, oğlunun mobbinge maruz bırakıldığını iddia etti

Adana Şehir Hastanesi’nde odyometrist olarak görev yaparken nisan ayında yaşamına son veren Duran Can Koruyucu’nun annesi oğlunun mobbinge maruz bırakıldığı söyledi.

Evrensel’in haberine göre, odyometrist Duran Can Koyuncu, 3 kulak burun boğaz uzmanı doktor hakkında yanlış ölçümlerle hastaları belirli bir şirketten işitme cihazı almaya yönlendirmek suretiyle kamu kurumunu zarara uğratma iddiası ile başlatılan ve halen devam eden soruşturmada tanık olarak ifade verdi.

Koruyucu’nun annesi Gülizar Koruyucu, oğlunun tanıklığının ardından mobbinge maruz bırakıldığını ifade etti. Koruyucu, hastanede “kamunun zarara uğratılması” ile ilgili yürütülen soruşturmada ifade verdikten sonra giriş çıkışları takip edilerek mobbinge maruz kaldığını ailesine anlattı. Koruyucu’nun ailesi, oğullarına mobbing uyguladığını iddia ettikleri sorumlu doktor ve iki kişi hakkında “Görevi kötüye kullanma, iş yerinde çalışma hürriyetinin ihlali, hakaret, psikolojik baskı ile eziyet” suçlarından şikayette bulundu.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı intihar kararını kuvvetlendiren bir kişi olduğuna dair bir delil bulunmadığını ifade ederek soruşturmayı kapattı. Aile karara itiraz etti.

Suçun parçası olmayı reddetti

Koruyucu ailesi, yolsuzluğu gören oğullarının suçun parçası olmayı reddetmesi üzerine mobbingle karşılaştığını söyledi. Baskılar sonrası oğlunun stres bozukluğu yaşadığını söyleyen Anne Gülizar Koruyucu, oğlunun giriş çıkışlarının kontrol edildiğini, odasına giren çıkanların takip edildiğini söyleyerek “Bir sürü odyometrist olmasına rağmen hastalar arka arkaya ona gönderiliyor. Yıldırmak için ellerinden gelen her şeyi yapmışlar. Başka yere geçmesine izin de vermemişler” dedi.

Duran Can Koruyucu, 3 kulak burun boğaz uzmanı doktor hakkında yanlış ölçümlerle hastaları belirli bir şirketten işitme cihazı almaya yönlendirmek suretiyle kamu kurumunu zarara uğratma iddiası ile başlatılan ve halen devam eden soruşturmada tanık olarak ifade vermişti.

Content retrieved from: https://sendika.org/2022/12/intihar-eden-saglikcinin-olumunde-mobbing-iddiasi-sucun-parcasi-olmayi-reddetti-673751/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ