UA-139466830-1
adanaliyik.net

Kavurucu sıcaklar geliyor

Spread the love

Karadeniz’de yağışlı havanın yarından itibaren etkisini kaybetmesi, hem Afrika hem de Basra’dan gelen sıcak hava akımları ile hava sıcaklıklarının yükselmesi bekleniyor. Meteoroloji verilerine göre, sıcak hava birkaç gün içinde tüm Türkiye’yi etkisi altına alacak. Marmara ve Batı Anadolu’da termometrelerin önümüzdeki günlerde 45 dereceleri görebileceği belirtiliyor. İstanbul’da sıcaklıklar perşembeden itibaren 35 dereceyi bulacak. Orman yangını riskini […]

Kavurucu sıcaklar geliyor
Spread the love

Karadeniz’de yağışlı havanın yarından itibaren etkisini kaybetmesi, hem Afrika hem de Basra’dan gelen sıcak hava akımları ile hava sıcaklıklarının yükselmesi bekleniyor. Meteoroloji verilerine göre, sıcak hava birkaç gün içinde tüm Türkiye’yi etkisi altına alacak.

Marmara ve Batı Anadolu’da termometrelerin önümüzdeki günlerde 45 dereceleri görebileceği belirtiliyor. İstanbul’da sıcaklıklar perşembeden itibaren 35 dereceyi bulacak.

Orman yangını riskini artıran yüksek sıcakların en çok Marmara’da Kocaeli, Sakarya ve Yalova’da etkili olması, çarşamba gününden pazar gününe kadar Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’da termometrelerin 44-45 dereceleri göstermesi bekleniyor. Kahramanmaraş, Hatay, Adana, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır’da sıcaklık 45 dereceyi bulacak.

Content retrieved from: https://www.milliyet.com.tr/gundem/kavurucu-sicaklar-geliyor-6974278.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ