UA-139466830-1
adanaliyik.net

Kazalardan sonra trafik seferberliği! Camilerde çocuklara trafik eğitimi

Spread the love

Mardin ve Gaziantep’te yaşanan ve 35 kişinin ölümüyle sonuçlanan faciaların ardından Adana’da trafik seferberliği başlatıldı. 2’şer kişilik özel eğitim ekibi’ camileri dolaşıp çocuk ve gençlere trafik kurallarını anlatıyor. Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci, Mardin ve Gaziantep’te meydana gelen kazalarda 35 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından kentte seferberlik ilan etti. Toplumda trafik bilincinin artırılması, geleceğin sürücüsü olacak […]

Kazalardan sonra trafik seferberliği! Camilerde çocuklara trafik eğitimi
Spread the love

Mardin ve Gaziantep’te yaşanan ve 35 kişinin ölümüyle sonuçlanan faciaların ardından Adana’da trafik seferberliği başlatıldı. 2’şer kişilik özel eğitim ekibi’ camileri dolaşıp çocuk ve gençlere trafik kurallarını anlatıyor.

Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci, Mardin ve Gaziantep’te meydana gelen kazalarda 35 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından kentte seferberlik ilan etti. Toplumda trafik bilincinin artırılması, geleceğin sürücüsü olacak olan çocuk ve gençlerin eğitilmesi için ekibine talimat verdi. Bu kapsamda Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bünyesinde 2’şer kişiden oluşan ‘özel eğitim ekibi’ kuruldu.

KIRMIZI DÜDÜKLER HEDİYE

Polis, yaz dönemi kapsamında kent genelindeki camilerde verilen eğitimleri fırsata çevirdi. Önce ‘Kur’an kursları’ ve bu kursa katılan öğrenciler tek tek tespit edildi. Yaşları 4-16 arasında değişen çocuk ve gençlere yönelik, bir yol haritası belirlendi. Sonra da biri kadın 2 kişiden oluşan özel eğitim ekibi, her gün bir camiye giderek, trafik konusunda eğitim vermeye başladı. Eğitim kapsamında çocuk ve gençlere; emniyet kemerini takmanın önemi anlatıldı. Özellikle trafikte yolun karşısına geçerken cep telefonu kullanılmaması uyarısı yapıldı. Eğitimin sonunda da katılımcılara hatalı sürücülerin uyarılması için tasarlanan kırmızı düdükler dağıtıldı.

Content retrieved from: https://www.aksam.com.tr/guncel/kazalardan-sonra-trafik-seferberligi-camilerde-cocuklara-trafik-egitimi/haber-1298046.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ