UA-139466830-1
adanaliyik.net

Kozan’da orman yangını

Spread the love

Kozan’ın Kuyubelli mahallesi ormanlık alanda yangın çıktı. Yangını söndürmek için ekipler, karadan ve havadan müdahale ediliyor. Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Kuyubelli mahallesindeki ormanlık alanda, bir ayda 5. kez orman yangını çıktı. Binlerce kızılçam ağacının bulunduğu Kozan’ın Karedeniz’i olarak bilinen Kuyubelli Kızılçam ormanında çıkan yangına hızla müdahale eden ekiplerin karadan ve havadan söndürme çalışmaları sürüyor. Yangına […]

Spread the love

Kozan’ın Kuyubelli mahallesi ormanlık alanda yangın çıktı. Yangını söndürmek için ekipler, karadan ve havadan müdahale ediliyor.

Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Kuyubelli mahallesindeki ormanlık alanda, bir ayda 5. kez orman yangını çıktı. Binlerce kızılçam ağacının bulunduğu Kozan’ın Karedeniz’i olarak bilinen Kuyubelli Kızılçam ormanında çıkan yangına hızla müdahale eden ekiplerin karadan ve havadan söndürme çalışmaları sürüyor.
Yangına şuan itibari ile 3 yangın söndürme helikopteri ekibi çok sayıda personel ve arasöz ile müdahale ediliyor. Geçtiğimiz hafta çıkan yangında yaklaşık 2 dekarlık kızılçam orman ağacı zarar gören bölgede yaşayan köy sakinleri, yangının bilinçli olarak çıkarıldığını iddia ederek orman yangın ekibine erken müdahalesi için teşekkür etti.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/adana/2020/08/17/kozanda-orman-yangini.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ