UA-139466830-1
adanaliyik.net

MHP’li Ersoy’dan Ebelerin Üstlendiği Rolün Önemi

Spread the love

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, sağlık çalışanı olarak ebelerin aile ve toplum sağlığının korunmasında üstlendiği role dikkat çekti. 21-28 Nisan Ebeler Haftası nedeniyle TBMM Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulunan MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, sağlık çalışanı olarak yeni doğan bebeğe ve anneye aynı anda hizmet eden ebelerin aile ve toplum sağlığının korunmasında üstlendiği role […]

Spread the love

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, sağlık çalışanı olarak ebelerin aile ve toplum sağlığının korunmasında üstlendiği role dikkat çekti.

21-28 Nisan Ebeler Haftası nedeniyle TBMM Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulunan MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, sağlık çalışanı olarak yeni doğan bebeğe ve anneye aynı anda hizmet eden ebelerin aile ve toplum sağlığının korunmasında üstlendiği role dikkat çekti.

EBELERİN ANNE VE BEBEK ÖLÜMLERİNİ ÖNLEYİCİ RÜLÜ

Ebeler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada ebelerin üstlendiği role dikkat çeken MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, ”Ebe, hem bebeğe hem de anneye aynı anda hizmet ederek sağlıklarıyla ilgili sorumluluk alan, aile ve toplum sağlığının korunmasında önemli rolleri olan bir sağlık çalışanıdır. Ebeler doğum sonrasında ve doğumdan sonra anneye ve bebeğe en doğru bakımı sağlayacak uzmanlık birikimine sahiptirler. Ebelerimiz sayesinde annelerin ve yeni doğanların sağlık durumlarının olumlu olarak etkilendiği vurgulanmakta ve yeterli kaynakları bulunan bir sağlık sisteminde iyi eğitilmiş ve iyi düzenlenmiş ebelik iş gücü sayesinde, gebelik ve doğum komplikasyonları sonucunda gerçekleşebilecek anne ve bebek ölümlerinin önlenebileceği çeşitli raporlarda belirtilmektedir. Her şartta yaşatma anlayışıyla hareket eden tüm ebelerimizin 21-28 Nisan Ebeler Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Content retrieved from: https://www.adanahilal.com/haber-mhp-li-ersoy-dan-ebelerin-ustlendigi-rolun-onemi-21557.html.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ