UA-139466830-1
adanaliyik.net

MHP’li Yönter’den Bozkurt İşaretinden Ürken Yazara Tepki

Spread the love

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Bakan Çavuşoğlu’nun Bozkurt işareti yapmasını hazmedemeyenler hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Türkiye ve Azerbaycan aleyhine  sloganlar atan bir grup Ermeni protestocuya Bozkurt işareti yaparak karşılık vermesini hazmedemeyen Yeni Akit yazarı Kenan Alpay’a tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Bozkurt […]

Spread the love

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Bakan Çavuşoğlu’nun Bozkurt işareti yapmasını hazmedemeyenler hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Türkiye ve Azerbaycan aleyhine  sloganlar atan bir grup Ermeni protestocuya Bozkurt işareti yaparak karşılık vermesini hazmedemeyen Yeni Akit yazarı Kenan Alpay’a tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Bozkurt işaretini anlayacak karakter ve kavrayışta olmayan Kenan Alpay’ın, kirli zihniyetiyle onun bunun değnekçiliğine heveslenmeyi sürdürdüğünü söyledi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NDAN ERMENİ PROTESTOCULARA BOZKURT İŞARETİ

Resmi ziyaretler ve açılış yapmak üzere Uruguay’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, açılışını yaptığı Montevideo Büyükelçiliği’nden çıkarken ellerinde Ermenistan bayrağı bulunan bir grup Ermeninin protestosuyla karşılaştı. 1915 olaylarının yıl dönümü gerekçesiyle Türkiye ve Azerbaycan aleyhine sloganlar atan Ermeni protestoculara gülümseyerek bakan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kendisini protesto edenlere Bozkurt işareti yaparak manidar bir cevap verdi.

YANİ AKİT YAZARI KENAN ALPAY’DAN BOZKURT İŞARETİ HAZIMSIZLIĞI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Ermeni protestoculara Bozkurt işareti yaparak karşılık vermesi, Türk Milletinin çoğunluğu tarafından takdirle karşılanırken, bulduğu her fırsatta MHP ve Ülkücü düşmanlığı yapan Yeni Akit yazarı Kenan Alpay, Bakan Çavuşoğlu’nun Bozkurt işareti yapmasını hazmedemeyerek, MHP’nin Milliyetçiliğini Türkiye’yi soykırımla suçlayan Ermenilerin Milliyetçiliği ile aynı kefeye koyma hadsizliğine düştü.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Bozkurt işareti yapmasını kendince hata olarak değerlendiren Yeni Akit yazarı Kenan Alpay, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ”Bozkurt işareti neyi temsil ediyor? Tevhid ve adaleti mi, merhamet ve zulme karşı başkaldırıyı mı? Hayır; MHP ve Türkçülük dışında hiç bir şeyi temsil etmiyor bozkurt işareti. Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Ermeni milliyetçiliğine karşı bir başka milliyetçiliğe sarılmak büyük yanlıştır.” dedi.

MHP’Lİ İZZET ULVİ YÖNTER’DEN KENAN ALPAY’A TEPKİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Ermeni protestoculara Bozkurt işareti yapması üzerinden içindeki MHP ve Ülkücü düşmanlığını bir kez daha kusan Yeni Akit yazarı Kenan Alpay’a tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ”Bir bitmediniz gitti! Bozkurt senlik bir konu değil. Anlayacak karakter ve kavrayışta zaten değilsin! Senin gibileri rahatsız edeceğiz! Çakal senaryolarını Bozkurt’un fermanıyla bozacağız! Haydi git karanlığında debelen, kirli zihniyetinle onun bunun değnekçiliğine heveslen.” dedi.

Content retrieved from: https://www.adanahilal.com/haber-mhp-li-yonter-den-bozkurt-isaretinden-urken-yazara-tepki-21569.html.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ