UA-139466830-1
adanaliyik.net

Muhterem (!) Yine Şaşırdı!

Spread the love

Adana 2 Nolu Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Ferhat UTLU’ sosyal medya hesabından Sarıçam ilçesinde öğretmenlerin Covid-19 ile mücadele kapsamında vatandaşların yoğunlukta olduğu yerlerde vatandaşı bilgilendirme amaçlı öğretmen görevlendirilmesini ile ilgili açıklamalarda bulundu. Valilik yazısına istinaden yapılan görevlendirme ile ilgili açıklamaları şu şekilde…

Muhterem (!) Yine Şaşırdı!

Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz, virüsle mücadelenin milli bir mesele olduğunun farkındalığını yaşadığımız şu günlerde fitne ateşini yakmak nasıl yorumlanmalıdır?

Birincisi, Covid-19 ile mücadele noktasında Valilik makamının tüm kurumlara gönderdiği bir yazı neticesinde Sarıçam Kaymakamlığı-Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, vatandaşların yoğunlukta olduğu yerlerde vatandaşı bilgilendirme amaçlı, dün akşam öğretmen görevlendirilmesinin planlaması yapılmıştı.

Dün gece, Türk Eğitim Sen Adana 2 Nolu Şube olarak bir takım girişimlerde bulunup ve sosyal medya aracılığı ile bu görevlendirme planlamasının #EvindeKalTürkiyem söylemi ile virüsün meslektaşlarımıza bulaşma endişesimizi dile getiren görüşlerimizi paylaşmıştık. Sabah itibari ile de bu görevlendirme planının iptali gerçekleşti. Buradan yetkililere teşekkür ederiz.

Zat-ı muhterem (!) dün gece herhangi bir açıklama yamamış iken, görevlendirmeler iptal edilmişken, durumdan vazife çıkararak; hem iptalin kendileri tarafından sağlandığını 🤣, hem de Sarıçam İlçe Müdürlüğünü hedef alarak bugün bir yazı paylaştı. Amacı, öğretmenin hakkını hukukunu korumak mı? Bu görevlendirme planlamasını fırsat bilerek acaba hesaplaşma ya da kurumu yıpratmak mı? Ya da çalışma barışını bozma gayreti ile fitne fesat sokma girişimi midir?

Takdir kamuoyunun…

Biraz eskiye gidelim. Bu zat daha önce Karataş İlçe Milli Eğitim Müdiresine kafayı taktı. Geçen yıl Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü ile uğraştı. Simdi de Sariçam İlçe Milli Eğitim Müdürünü hedefe koydu.

Allah aşkına Sayın Başkan, enerjini kurumları yıpratmaya çalışarak harcama. Bu yaptığın boş, mesnetsiz, dayanaksız iftiralar, söylemeler çağın ruhuna hiç uymuyor.

Benden sana acizane tavsiye: Artık kabullen, devletin kurumları, kamusal alını işgal etmiş bir sendika tarafından yönetilmiyor. Ülkede bir iklim değişikliği var. Zaten devlet, millet ve insanlık olarak zor bir süreceçten geçiyoruz. Sen de Devletimize, Valiliğimize, Kaymakamlıklarımıza, MEB’e bağlı il, ilçe, okul ve ne kadar kurum varsa sendikal taasupla yaklaşmayı bırak, destek ol.

VarOlsunBüyükTürkDevleti

Ferhat Utlu
Türk Eğitim Sen Adana 2 Nolu Şube Başkanı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ