UA-139466830-1
adanaliyik.net

‘Müsilaj’ operasyonu!

Spread the love

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Daire Başkanlığı (KOM) ekiplerince suç örgütlerine yönelik sahil şeridindeki 16 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı. 13 organize suç örgütü ve bu örgütlere silah temin eden 17 suç grubuna yönelik baskınlarda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı ekiplerince sahil şeridindeki illerde baskı, […]

Spread the love

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Daire Başkanlığı (KOM) ekiplerince suç örgütlerine yönelik sahil şeridindeki 16 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı. 13 organize suç örgütü ve bu örgütlere silah temin eden 17 suç grubuna yönelik baskınlarda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı ekiplerince sahil şeridindeki illerde baskı, cebir, tehdit ve şiddet yöntemlerini kullanarak turizmi olumsuz yönde etkileyen mafya tipi organize suç örgütleri ve bu örgütlere silah temini sağlayan suç gruplarına yönelik 16 ilde eş zamanlı “Müsilaj” operasyonu başlatıldı.

SAHİL ŞERİDİNDEKİ 16 İLDE
Mafya tipi organize suç örgütlerine göz açtırmayan KOM ekipleri turizm sezonu öncesi sahil şeridindeki illerde operasyonlarını artırdı. Turizm işletmelerini zor kullanarak çalıştırdıkları, devlet büyüklerinin adını kullanmak suretiyle şahısları dolandırdıkları, karşı çıkanları tehdit ettikleri, suç örgütüne maddi menfaat sağladıkları, sahte çağrı merkezleri aracılığıyla dolandırıcılık yapan organize suç örgütleri tespit edildi.

30 SUÇ GRUBUNA EŞ ZAMANLI BASKIN
Bu tespitlerin ardından Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda KOM ekipleri harekete geçti. Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Mersin, Muğla, Yalova, Artvin, Giresun, Ordu, Samsun ve Zonguldak olmak üzere 16 İlde sabah saatlerinde eş zamanlı 13 organize suç örgütü (ulusal suç örgütleri ile bağlantılı suç örgütlerinin de aralarında bulunduğu yerel suç örgütleri) ve suç örgütü kapsamında aranan şahıslar ile bu organize suç örgütlerine ruhsatsız silah temini sağlayan 17 suç grubu hakkında toplam 315 şüpheli şahsa yönelik MÜSİLAJ kod adlı operasyon başlatıldı.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/gundem/2022/05/26/son-dakika-emniyetten-musilaj-operasyonu-16-ilde-13-organize-suc-orgutu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ