UA-139466830-1
adanaliyik.net

Ölümü göze alıp uçtular!

Spread the love

Asrın deprem felaketinin meydana geldiği ilk saatlerde yardım için Ankara’dan havalanan 10 helikopter pilotunun, ölümü göze alarak uçtukları ortaya çıktı. AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, depremin ilk saatlerinde yaşanan çarpıcı bir olayı Meclis’te paylaştı. 10 pilot, “Gerekirse ölürüz” diyerek sıfır görüşle, ölümü göze alarak deprem belgesine yardıma gitti. TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Uslu, olayı […]

Ölümü göze alıp uçtular!
Spread the love

Asrın deprem felaketinin meydana geldiği ilk saatlerde yardım için Ankara’dan havalanan 10 helikopter pilotunun, ölümü göze alarak uçtukları ortaya çıktı.

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, depremin ilk saatlerinde yaşanan çarpıcı bir olayı Meclis’te paylaştı. 10 pilot, “Gerekirse ölürüz” diyerek sıfır görüşle, ölümü göze alarak deprem belgesine yardıma gitti.

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Uslu, olayı şöyle anlattı:

DEPREM GÜNÜ SIFIR GÖRÜŞ
Deprem günü meteorolojiyi incelediğimizde Adana hariç neredeyse bölgenin tamamında görüş açısının sıfır olduğunu görüyoruz. Kar var, sis var ve beraberinde de tabii ki kötü hava şartları var.

10 HELİKOPTER HAVALANDI
6 Şubat’ın ilk saatlerinde Ankara’dan 10 helikopter topluca hareket yapıyor, kalkış yapıyor.

Hava şartları nedeniyle üç buçuk saat havada kalıyorlar -normalde helikopterler iki buçuk saat havada kalıyorlar- ancak Toroslar’ı geçemeyince Aksaray’da uygun yere iniyor.

GEREKİRSE ÖLÜRÜZ
Bu kar ve sis nedeniyle helikopterler havalanamayınca bir komutan diyor ki “Savaştayız, gerekirse ölüme gidelim arkadaşlar.”

Pilotlarımız o sıfır görüşle Hatay’a, Maraş’a ve Antep’e ulaşıyorlar.

18 UÇAK
Yine bakın, bölgeye ilk saatlerden itibaren kargo uçakları sevk ediliyor.

18 uçakla saat on bir itibarıyla bölgeye sevkiyatların yapıldığını görüyoruz.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/gundem/2023/03/29/turk-askerini-hicbir-sey-durduramadi-olumu-goze-alip-uctular-1680071301.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ