UA-139466830-1
adanaliyik.net

Önlem Alınmazsa Gıda Üretimi Tehlikede

Spread the love

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik alınacak tedbirler konusunda uyarılarda bulundu. Küresel iklim değişikliğinin toprak üzerindeki olumsuz etkilerini hatırlatarak alınacak önlemler konusunda uyarılarda bulunan MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, arazi kullanımındaki yöntemlerle İklim değişikliğinin olumsuz etkilerini azaltabileceklerini belirterek, toprağın ve suyun verimli kullanılması adına alınması gereken önlemlerin ivedilikle […]

Spread the love

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik alınacak tedbirler konusunda uyarılarda bulundu.

Küresel iklim değişikliğinin toprak üzerindeki olumsuz etkilerini hatırlatarak alınacak önlemler konusunda uyarılarda bulunan MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, arazi kullanımındaki yöntemlerle İklim değişikliğinin olumsuz etkilerini azaltabileceklerini belirterek, toprağın ve suyun verimli kullanılması adına alınması gereken önlemlerin ivedilikle hayata geçirilmesini istedi.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN OLUMSUZ ETKİLERİNİ AZALTMAK ELİMİZDE

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, ”Küresel iklim değişikliğinin toprak üzerinde önemli etkileri vardır. Küresel ısınmadan kaynaklanan ve hâlâ devam eden toprak nemindeki düşüşün gıda üretimi üzerindeki etkilerle birlikte tarımdaki sulama ihtiyacını artırabileceği ve daha az verime, hatta çölleşmeye neden olabileceği öngörülmektedir. İklim değişikliğini arazi kullanımındaki yöntemler ve topraktaki değişimlerle hızlandırabilir ya da yavaşlatabiliriz. Sağlıklı ve sürdürülebilir toprak yönetimi olmadan iklim krizlerini engelleyemez, gıda üretemez ve değişen bir iklime uyum sağlayamayız. Önemli bir tarım ülkesi olarak toprağımızın ve suyun verimli kullanılması adına alınması gereken önlemleri ivedilikle hayata geçirmeliyiz.” dedi.

Content retrieved from: https://www.adanahilal.com/haber-mhp-li-ersoy-onlem-alinmazsa-gida-uretimi-tehlikede-21240.html.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ