UA-139466830-1
adanaliyik.net

PKK’nın uyuyan hücrelerine kahramanlar darbesi

Spread the love

Teröre karşı kararlı mücadeleyle köşeye sıkışan PKK, örgüt içindeki psikolojik çöküşü ve eleman kaybını önlemek için yeni yapılanmaya gitmek istedi. ‘SEL’ adıyla uyuyan hücrelerden oluşan istihbarat yapılanmasına gitmeye çalışan örgüt, bu süreçte MİT tarafından takip edildi. Emniyet’le ortak operasyon için düğmeye basıldı ve eşzamanlı baskınlarla teröristlerin inlerine girildi Ankara’da geçtiğimiz pazar İçişleri Bakanlığı’nı hedef alan […]

PKK’nın uyuyan hücrelerine kahramanlar darbesi
Spread the love

Teröre karşı kararlı mücadeleyle köşeye sıkışan PKK, örgüt içindeki psikolojik çöküşü ve eleman kaybını önlemek için yeni yapılanmaya gitmek istedi. ‘SEL’ adıyla uyuyan hücrelerden oluşan istihbarat yapılanmasına gitmeye çalışan örgüt, bu süreçte MİT tarafından takip edildi. Emniyet’le ortak operasyon için düğmeye basıldı ve eşzamanlı baskınlarla teröristlerin inlerine girildi

Ankara’da geçtiğimiz pazar İçişleri Bakanlığı’nı hedef alan terör saldırısı sonrasında PKK/YPG’nin Türkiye’deki istihbarat ağı ve uyuyan hücre yapılanmasına yönelik MİT ve Emniyet ortaklığında 18 ilde eşzamanlı operasyon başlatıldı. ‘Kahramanlar Operasyonu’ adı verilen baskınlarda 67 örgüt üyesi gözaltına alındı.

‘GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ’
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Şu an (dün) Türkiye genelinde kırsal alanda 08.30 itibarıyla terörle mücadele kapsamında 8 orta çaplı, 458 küçük çaplı olmak üzere 466 operasyon yapılmaktadır. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz.

Operasyonlara katılan MİT, emniyet ve jandarmamızın her birini alınlarından öpüyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin” mesajıyla operasyonu duyurdu. Operasyon kapsamında Mersin, Van, Şanlıurfa, Mardin ve Aydın’da 12; Diyarbakır, Gaziantep, Mersin, Şırnak, İstanbul, Bursa, Batman, Denizli, Adana, Kayseri, Antalya, Konya, Isparta ve Kocaeli’nde 55 kişi yakalandı.

5 İŞÇİNİN ARACINA DA ATEŞ ETMİŞLER
SABAH Ankara’da terör saldırısı gerçekleştirmek isteyen 2 teröristle ilgili şok bir bilgiye daha ulaştı. Teröristlerin veteriner hekim Mikail Bozlağan’ı katlederek aracını gasp etmeden önce Kayseri Develi’ye bağlı Köseler yolunda aynı aileden amca ve yeğen 5 işçinin aracına ateş açtıkları ortaya çıktı. Yakınlarının cenazesine gitmek için yolda olan işçiler bereli ve uzun namlulu silah taşıyan iki kişi tarafından önlerinin kesilmeye çalışıldığını anlattı.

İşçiler 112 ihbar hattını aradıklarını ve karakola gitmeleri konusunda yönlendirildiklerini, bu sırada benzin almak için Adana’nın Saimbeyli ilçesindeki petrol istasyonunda durduklarında araçlarının arka bagajına iki mermi isabet ettiğini söyledi. Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesindeki jandarma karakoluna giden işçiler olayın Kayseri Develi’de yaşandığı için o bölgedeki jandarmaya müracaat etmeleri gerektiğinin kendilerine söylendiğini anlattı. Göksun Jandarma’ya da giderek ihbarda buluan işçilerin ifadeleri saldırı girşimi yaşandıktan sonra pazar akşamı Develi’de alındı.

64 İLDE SİLAH OPERASYONU
‘Kahramanlar Operasyonu’ kapsamında 64 ilde ruhsatsız silah taşıyanlara ve silah kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonlanda 744 ruhsatsız tabanca, 24 uzun namlulu tüfek, 74 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. 928 şüpheli gözaltına alındı.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/gundem/2023/10/04/pkknin-uyuyan-hucrelerine-kahramanlar-darbesi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ