UA-139466830-1
adanaliyik.net

Schengen vizesi başvuruları Adana’dan yapılabilecek

Spread the love

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Yücel Bayram, göreve geldikleri günden bu yana üzerinde çalıştıkları, Adanalıların ve Adana iş dünyasının beklentileri arasında olan Schengen Vize Başvuru Merkezi ile ilgili yapılan girişimlerin olumlu sonuçlandığını duyurdu. Adana iş dünyasından gelen talepler doğrultusunda, Adana’da Schengen Vize Başvuru Merkezi’nin açılması konusunda ilgili Bakanlıklar ve TOBB nezdinde girişimlerde bulunduklarını kaydeden Başkan […]

Schengen vizesi başvuruları Adana’dan yapılabilecek
Spread the love

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Yücel Bayram, göreve geldikleri günden bu yana üzerinde çalıştıkları, Adanalıların ve Adana iş dünyasının beklentileri arasında olan Schengen Vize Başvuru Merkezi ile ilgili yapılan girişimlerin olumlu sonuçlandığını duyurdu.

Adana iş dünyasından gelen talepler doğrultusunda, Adana’da Schengen Vize Başvuru Merkezi’nin açılması konusunda ilgili Bakanlıklar ve TOBB nezdinde girişimlerde bulunduklarını kaydeden Başkan Yücel Bayram,  “Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Schengen Vize Başvuru Merkezi, Adana’da açıldı. İş insanlarımızın Avrupa’ya seyahatlerinde iş ve zaman kaybına neden olan vize başvuruları, artık şehrimizden yapılabilecek” dedi.

Bayram açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Odamızın girişimi ile Vize Merkezi’nin İlimizde açılmasına destek veren Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı-Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere, bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederek, şehrimizde açılan vize başvuru merkezinin kente, Üyelerimize ve Adana iş dünyasına hayırlı olması temenni ediyorum.”

ATO bünyesinde 2014 yılından bu yana hizmet veren İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nin bulunduğunu hatırlatan Başkan Yücel Bayram, bundan böyle iş insanlarımızın ve Adanalıların Avrupa için en yaygın vize olan Schengen Vizesi için artık başka kentlere gitmek zorunda kalmayacaklarını belirtti.

Başkan Bayram, Türkiye’de İtalya ve Almanya vize başvuruları için resmi olarak yetkilendirilmiş tek kurum olan iDATA’nın Adana Vize Başvuru Merkezi’nden başvuruda bulunabilmek için öncelikle www.idata.com.tr adresinden randevu alınması gerektiğini aktardı.

ATO Başkanı Yücel Bayram, iş dünyası ve Adanalılar için büyük önem arz eden bu önemli hizmeti Adana’da sunacak olan iDATA yetkililerine de teşekkürlerini iletti.

Content retrieved from: https://www.referansturk.com/schengen-vizesi-basvurulari-adanadan-yapilabilecek-haber-46328.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ