UA-139466830-1
adanaliyik.net

Sporcular Küp Şelalesi’nin tanıtımı için parkura çıktı

Spread the love

Adana’nın Kozan ilçesinde Kozan Masterlar Atletizm üyesi 15 kişilik sporcu grubu, Adana’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı ve turizme kazandırılması için koşu etkinlikleri düzenliyor. Bu hafta Aladağ Küp Şelalesini keşfe çıkan sporcular, doğası ile muhteşem bir yapıya sahip şelale için 10 kilometrelik parkurda antrenman yaptı. Adana’ya 120 kilometre uzaklıkta olan Aladağ eteklerinde yer alan Küp […]

Sporcular Küp Şelalesi’nin tanıtımı için parkura çıktı
Spread the love

Adana’nın Kozan ilçesinde Kozan Masterlar Atletizm üyesi 15 kişilik sporcu grubu, Adana’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı ve turizme kazandırılması için koşu etkinlikleri düzenliyor.

Bu hafta Aladağ Küp Şelalesini keşfe çıkan sporcular, doğası ile muhteşem bir yapıya sahip şelale için 10 kilometrelik parkurda antrenman yaptı. Adana’ya 120 kilometre uzaklıkta olan Aladağ eteklerinde yer alan Küp köyüne bağlı Aladağ Küp Şelalesi, Kozan Masterlar Atletizm sporcularına ev sahipliği yaptı. Sporcular, uzun bir parkurun ardından 5’i bir yerde şelale manzarası eteğinde buz gibi sularda serinleyerek keyifle dinlendi. Sporcu arkadaşlarıyla Küp Şelalesi’nin tanıtımı için 10 kilometre koşmaya karar verdiklerini belirten Kozan Masterlar Atletizm sporcusu Hüseyin Çetin, “Bu güzellikleri herkes görsün istiyoruz. Devletimiz büyüklerimizden buraların daha da güzel olması için destek bekliyoruz. Onlarca keşfedilmemiş yer var. Gezginler, turistler gelsin. Sporcu arkadaşlarımızı buraya davet ediyoruz. Sporcularımız burada kamp yapıp spor yapabilirler. Muhteşem bir yer” dedi.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/guney/2020/08/19/sporcular-kup-selalesinin-tanitimi-icin-parkura-cikti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: