UA-139466830-1
adanaliyik.net

Türkiye’de İlk

Spread the love

Adana’nın milli yemeği şırdan kebaptan sonra en çok tercih edilen bir lezzet. Adana’nın yöresel nitelikteki yiyeceği olarak kabul edilmektedir. O kadar çok sevilir ki, bir çok yerde hemen hemen her sokak başında bir şırdancıya rastlamak mümkün. Karıncı Eyüp öyle bir şey yaptı ki gören ve lezzeti tadan hayretler içerisinde kaldı.Şeker hastalarının bile yiyeceği bu şırdan […]

Spread the love

Adana’nın milli yemeği şırdan kebaptan sonra en çok tercih edilen bir lezzet. Adana’nın yöresel nitelikteki yiyeceği olarak kabul edilmektedir. O kadar çok sevilir ki, bir çok yerde hemen hemen her sokak başında bir şırdancıya rastlamak mümkün.

Karıncı Eyüp öyle bir şey yaptı ki gören ve lezzeti tadan hayretler içerisinde kaldı.Şeker hastalarının bile yiyeceği bu şırdan Türkiye’de ilk Adana’da tek oldu

Karıncı Eyüp işletmecisi Eyüp Vançin 1986 Siirt doğumlu olup Adana’da yaşamını devam ettiren Karıncı Eyüp Tek şubesi ile Türkiye’ye nam saldı.Şanını ve namını duyan herkes Karıncı Eyup’e uğrayarak meşhur karın dolmasını tadarak Adana’nın vazgeçilmez şırdanının, mumbarının, bilezik ve karın kırkkatın eşsiz lezzetinin tadını çıkarıyor.

Yılların ustası Karıncı Eyüp’ün meşhur olan ve Türkiye’de bir ilk olan Bilezik karnı mucidi olarak da bilinen Eyüp Vançin ; ben her gün sabah 5:30’da mezbahaneye giderek kendi gözümle gördüğüm kendi ellerimle seçtiğim karın, mumbar ve şırdanı alarak kendi imalathaneme getirip, ailemle ve akrabalarım ile birlikte kaynar sular ile iyice temizlenerek dolum yapılıp pişirime  hazır bir vaziyette iş yerimizde dost ve müşterilerimize sunuma hazırlıyoruz.

Mekanımıza gelen herkes aile sıcaklığında tüm ürünlerimizin lezzetinin tadını çıkartmaktadır.

Türkiye’de bir ilk Adana tek olan  bilezik karın ((şeker hastası ve diyabet))hastası olanlar için bire bir lezzettir.

Hürriyet mahallesi metro istasyonu karşısında tek şubemiz ile hizmet vermekten onur duyuyoruz dedi.

Content retrieved from: http://www.yurthaberajansi.com/haber-turkiye-de-ilk-adana-da-tek-10541.html.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ