UA-139466830-1
adanaliyik.net

Ülkemiz ve güzel Adana’mıza çok geçmiş olsun

Spread the love

Adanalılar Derneği Genel Kongresi sonrası yeni yönetimiyle ilk toplantısını yaptı. Yeni yönetimin ilk kararı Adana Bölgemizde de gerçekleşen yangınla yok olan Orman’ın yeniden yeşillenmesi için bir seferberlik başlatmak oldu. 

Başkentte yaşayan 60 Bin Adanalının gözü bu toplantıdaydı. Başkentteki hemşerilerimiz gurbetteki birlik ve beraberliği Adanalılar Derneği öncülüğünde yapacağı etkinliklerle bir araya gelecek.

Adanalılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği yeni yönetimiyle ilk toplantısını bugün gerçekleştirdi.  İki Eksikle bir araya gelen yeni yönetim hızlıca aralarında görev dağılımını yaparak ilk kararını aldı. Buna göre ilk karar geçtiğimiz gün ülkemizin 71 noktasında çıkan yangınla maddi manevi zarar verenler kınandı ve ülke genelinde yapılacak yeniden ağaçlandırma çalışmalarına katkı verileceği, özelde ise Adana’da 4 noktada çıkan yangında küle dönen alanda ağaçlandırma kampanyası yapılması, bu bağlamda AFAD başta olmak üzere Orman Genel Müdürlüğü ile ivedi toplantı yapılması, Adana dışında yaşayan tüm Adanalıların da bu kampanyaya iştirak etmelerinin sağlanması kararlaştırıldı.

Dernek başkanı Yunus Sakarya toplantı sonrası yaptığı açıklamada;

“Memleketimizin pek çok yerinde ve Adana’mızda 4 ilçenin 6 ayrı bölgesinde çıkan orman yangınları an itibari ile tamamen söndürüldüğü haberini almış bulunmaktayız.

Orman Genel Müdürlüğünün fedakâr kadroları başta olmak üzere, tüm kamu personeli kardeşlerimizin insanüstü, vatanperver mücadelelerini büyük bir bahtiyarlık içinde takip ettik ve dualarımız ile yanlarında olmaya çalıştık. Milletimiz size çok şey borçludur. Adana’mızdaki yangın konusunda bizlerde Adanalılar Derneği olarak soğutma çalışmalarının ardından yeşillendirme faaliyetlerine katkı sağlamak ve ata yurdumuza hizmet üretme arzusundayız. Ülkemiz ve güzel Adana’mıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.” Dedi. Yangın çıkan illerin Mülki amirlerine geçmiş olsun mesajı ilettiklerini de ifade eden Sakarya, “Vatan bizim, toprağın üstündeki de altındaki de bu milletindir. Memleketimizin yeşilini, beyazını yok ettirmeyeceğiz, dedi.

Yunus Sakarya başkanlığında Derneğin Ankara’daki genel merkezinde gerçekleşen toplantıda; derneğin bundan sonraki dönemde Ankara ve İstanbul’da yapılması planlanan etkinlik ve projeleri hakkında detaylı bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ankara’da gerçekleştirilmesi planlanan “Adana Tanıtım Günleri” için harekete geçildi. Adana’nın 14 ilçesinde görevlendirilecek temsilciler vasıtasıyla Ankara-Adana arasındaki iletişim ve ilişkiyi sağlamaya çalışacak olan Dernek, Adana’dan Ankara’ya gelen Adanalıların rahat ve konforlu konaklamaları için Ankara’da birde otelle anlaşmalı ve indirimli konaklama imkanı için görüşme kararı aldı.

İlki gerçekleşen yönetim kurulu toplantısı bundan sonra her ay yapılacak.

Bu ayki toplantıya katılanlar şöyle; Yunus Sakarya, Arif Topal, Mehmet Kubat, Fatih Bayhan, Zekeriya Nane, Halil Ünsat, Güler Özbiçer, Sabri Özata ve Süleyman Akgül katıldı. Toplantıya 6 üye şehir dışında olduğu için katılamadı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ