UA-139466830-1
adanaliyik.net

Uyuşturucu baronu savcı meslekten atıldı

Spread the love

Adana’dan Konya’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan şebekeye yönelik Konya’daki operasyonda yakalanan polis memuru kuryenin telefonundaki incelemede uyuşturucu trafiğini yönettiği ve örgüt lideri olduğu ortaya çıkan Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş FETÖ borsası da kurup yönettiğinin belirlenmesinin ardından tutuklanmıştı. Adana Terör Suçları Soruşturma Bürosunda Cumhuriyet Savcısı olan Osman Yarbaş, Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi tarafından meslekten atıldı. […]

Uyuşturucu baronu savcı meslekten atıldı
Spread the love

Adana’dan Konya’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan şebekeye yönelik Konya’daki operasyonda yakalanan polis memuru kuryenin telefonundaki incelemede uyuşturucu trafiğini yönettiği ve örgüt lideri olduğu ortaya çıkan Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş FETÖ borsası da kurup yönettiğinin belirlenmesinin ardından tutuklanmıştı.

Adana Terör Suçları Soruşturma Bürosunda Cumhuriyet Savcısı olan Osman Yarbaş, Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi tarafından meslekten atıldı. Dairenin kararında Yarbaş’ın mesleğin şeref ve onurunu bozduğu belirterek hakkındaki kovuşturma beklenmeksizin meslekten atıldığı vurgulandı.

Konya’da yüklü miktarda uyuşturucuyla yakalanan polis memuru kurye üzerinden ulaşılan Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş’ın, uyuşturucu trafiğini yönettiği ve FETÖ borsası oluşturduğu belirlenmişti. Örgüt üyelerinin, FETÖ/PDY’den hakkında soruşturma başlatılan ve “kovuşturma yapılmasına yer olmadığı yönünde karar verilecek” olan şüphelileri tek tek arayarak “Hakkınızda FETÖ suçlamasıyla dosyanız bulunuyor. Eğer 500 bin lira verirseniz kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilecek” dediği ve bu şekilde 3 milyon lira para aldıkları tespit edilmişti.

Content retrieved from: https://www.sabah.com.tr/yasam/uyusturucu-baronu-savci-meslekten-atildi-6122261.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ