UA-139466830-1
adanaliyik.net

Adana’da yanan alanlar yeşermeye devam ediyor

Spread the love

Adana’da orman yangınları sonrasında ağaçlandırma çalışmaları 3 yıl boyunca sürdü. Küle dönen alanlar yeniden hayat buldu. Orman yangını sonrasında yanan alanlara yapılan ağaçlandırma çalışmaları, Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Acaryayla ve Açalı Orman İşletme Şeflikleri sınırlarında 3 yıl boyunca sürdü. Bu önemli projenin sonuçlarını yerinde incelemek üzere, Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz ve Kozan Orman İşletme […]

Adana’da yanan alanlar yeşermeye devam ediyor
Spread the love

Adana’da orman yangınları sonrasında ağaçlandırma çalışmaları 3 yıl boyunca sürdü. Küle dönen alanlar yeniden hayat buldu.

Orman yangını sonrasında yanan alanlara yapılan ağaçlandırma çalışmaları, Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Acaryayla ve Açalı Orman İşletme Şeflikleri sınırlarında 3 yıl boyunca sürdü.

Bu önemli projenin sonuçlarını yerinde incelemek üzere, Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz ve Kozan Orman İşletme Müdürü Onur Leylek, bölgeye ziyarette bulundu.

Gençlik ve kültür bakımı çalışmaları çerçevesinde yapılan inceleme, zararlılardan korunma, zarar görmüş ağaçların çıkarılması, boğma tehlikesinin önlendiği bölgelerde ot alma ve çapalama işlemlerini kapsıyor.

Müdür Yılmaz, yanan alanların hızla ağaçlandırıldığını belirterek, genç fidanların yetişmesi için titizlikle çalışmaya devam edildiğini vurguladı. Yılmaz, “Bu anlamlı çalışmaların, sadece çevreye değil aynı zamanda gelecek nesillere umut dolu bir yaşam alanı bırakma hedefi taşıyor. Ağaçlandırma çalışmaları, yangın sonrası yanan alanların yeniden hayat bulmasına yönelik atılan önemli adımların yalnızca bir parçası olarak dikkat çekiyor” diye konuştu.

Content retrieved from: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/adanada-yanan-alanlar-yesermeye-devam-ediyor-790917.html.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ