UA-139466830-1
adanaliyik.net

Başkent’teki Adana Konfederasyonu Yeni bir Yardım Konvoyu başlattı

Başkent’teki Adana Konfederasyonu Yeni bir Yardım Konvoyu başlattı
Spread the love

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen deprem felaketi nedeni ile vatandaşlarımızın kalbi, gözü ve kulağı deprem bölgesine yöneldi.

Bir yandan güzel haber almak için umutla beklerken diğer yandan geride kalanların yaralarının sarılması için kollar sıvandı.
Başkent Adana Dernekler Konfederasyonu bünyesinde bulunan 4 Federasyon ve 30 Dernek AFAD’ ın ihtiyaç listesine göre “Adanalıyız Ülkemizin Sevdalısıyız” sloganı ile yeni bir kampanya düzenledi.

Konfederasyon başkanı Fatih Bayhan yaptığı açıklamada,

“Başkent Adana Dernekler Konfederasyonu olarak, Federasyon başkanlarımızla AFAD’dan aldığımız ihtiyaç listesini hedefleyerek yeni bir yardım kampanyası başlatıyoruz.

Depremin olduğu ilk günden bu yana sevk ve organizasyonla meşgul olarak katkı verdiğimiz deprem yardım koordinasyonunda başta Adana’mız olmak üzere 9 vilayetimizi saran asrın büyük afetinin yaralarını sarmak için diğer derneklerimiz, vakıflarımızla beraber büyük bir mesai veriyoruz. İnşallah bu zor günleri elbirliğiyle atlatacağız, dedi.

Bayhan, Başkent Adana Dernekler Konfederasyonu olarak Konfederasyonumuza bağlı 30 ayrı derneğimizle Adana’da belirlediğimiz iki ayrı ayni yardım noktasında malzemeleri toplayacağız. Buradan tırlara yüklenerek ihtiyacı olan illerimizdeki AFAD koordinasyonu emrine teslim edeceğiz.

Haydi, Adanalı hayırseverler.

Bu “Gönül Köprüsü” konvoyuna desteğinizi esirgemeyiniz.

Bir haftadır gönüllü yürüttüğümüz destek çalışmasını şimdi koordineli şekilde yürütelim. Hızlı bir şekilde organize olup, bölgede oluşan ihtiyaca gücümüz oranında katkı yapmaya çalışalım, dedi.

Devletimizin böylesine geniş bir sahaya yayılan afeti milletiyle elele vererek aşacağına inandığını belirten Bayhan, “Zor günlerde yaralar sarılır, biz büyük bir Aileyiz. Aile olmanın verdiği bilinçle hareket edelim. Birbirimize sarılalım, elbirliğimizi koruyalım. Özellikle Adanalılar olarak bu depremden 24 binamız enkaza döndü. Büyük bir özveriyle enkaz altından insanlarımızın çıkartılması için gayret gösterdik. Kabul edelim ki millet olarak büyük bir acı yaşadık. Halen enkaz altından insanlarımızı çıkartıyoruz. Acılarımızı yaşıyoruz, Allah bir daha acı göstermesin dileklerimi iletiyorum, dedi.

Adana’da iki teslim noktası belirlediklerini ifade eden Bayhan,

“Birinci teslim noktamız Sarıçam ilçemizde, Kozan yolu No:247 adresinde ikinci teslim noktamız ise Otoban Kavşağında Kozan Yolu 113. Sokak No: 33’de. Her iki noktada yetkili arkadaşlarımız olacak.

Teslim edilen paketler hızlıca belirlenen illere nakledilerek AFAD’a teslim edilecek, dedi. Bölgedeki yetkili koordinatörümüz Toroslar Federasyon Başkanımız Cenap Erol’dur. Kendisine 0 532 381 84 18 numaradan ulaşabilirsiniz, dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ