UA-139466830-1
adanaliyik.net

Ç.Ü. Ziraat Fakültesinde okuyan Afganistan ve Mısırlı Gençler ile Adana Sulama Birliği Müdürü karpuz hasatında bir araya geldiler

Spread the love

Çukurova Üniversitesinde Ziraat Fakültesinde okuyan, yurtlarımızda barınan Afganistan ve Mısırlı Gençler ile Adana Sulama Birliği Müdürü Şaban İş karpuz hasatında bir araya geldiler.

Sebze Üretim alanlarını gezerek Çukurova’da Tarım Kültürü Hakkında Hasbihal yaptılar.

Öğrencilerden bazıları Türkçe öğrenme sürecide dahil 3-4 yıldır Türkiye’de olduklarını ilk kez zirai bir alanı gezdiklerini Karpuz Hasatına ve zıraat alanlarında yapılan tarım faaliyetlerine şahit olmaktan mutlu olduklarını ifa ederek, Adana Sulama Birliği Müdürü Şaban İş’e ilgi ve alakası dan dolayı teşekkür ettiler. Bir süre Karpuz hasatına da eşlik ettiler.

Güvenli tarım, helal gıda, bilinçli sulama ve kuraklık, zirai bitki hastalıkları ve tarım ilaçları hakkında Şaban İş’den bilgi aldılar.

Şaban İş ise gönül bağımız olan coğrafyamızın ülkerinden gelerek Çukurovamızda okuyan gençler ile bir arada olmaktan ve bilgi paylaşımında bulunmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti. Her zaman gençlerimize dolayısıyla insanlığa değer katmak için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ